Kuchnia Riva firmy Verle Kuchen. Fot. Verle Kuchen

Kuchnia Riva firmy Verle Kuchen. Fot. Verle Kuchen

  • Autor: bm
  • 05 lut 2019 09:13 (aktualizacja: 14 lut 2019 09:41)

Trendy w meblarstwie: kuchnie w kolorach drewna

W tym sezonie kuchnie przechodzą metamorfozę, chociaż tak naprawdę jest to powrót do tego, co już od dawna było znane i lubiane przez klientów – kolory drewna, otwarte półki – czyli kuchnia o „ciepłym” klimacie.

Proste formy, ale w połączeniu z dużą ilością drewna, które nawet minimalistycznie urządzonym wnętrzom nadaje ciepła i domowej przytulności, zdominowały tegoroczną wystawę Living Kitchen, towarzyszącą targom IMM Cologne. W modnych projektach kuchni można zaobserwować odejście od litej zabudowy na rzecz otwartych półek. Zmiany w stylistyce mebli kuchennych mogliśmy zauważyć już w ubiegłym sezonie, a obecnie mamy ich kontynuację - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Miejsce monolitu zajęła bardziej zindywidualizowana sylwetka mebli z otwartymi półkami, które dosłownie zawładnęły przestrzenią kuchenną. Kuchnia jest funkcjonalna i wyposażona w nowoczesne rozwiązania, podnoszące komfort jej użytkowania, ale jednocześnie zachowuje przytulny charakter - dodaje.

Współczesna kuchnia z niezbędnym wyposażeniem i komfortowymi w użytkowaniu meblami, co jest zasługą wyjątkowo sprawnej techniki działającej w ich wnętrzu, jest innowacyjna. Jednak to nowoczesne oblicze ukrywa się za ciepłymi w odbiorze dekorami drewna. Drewno i inspirowane nim dekory to ponadczasowy wybór, a obecna moda wyjątkowo im sprzyja oferując cały wachlarz ciekawych wybarwień - od gatunków jasnych po ciemne, z naturalnym lub fantazyjnym usłojeniem, bielone czy w stylizacjach rustykalnych. Drewno przywodzi na myśl prostotę, spokój i harmonię, to również najlepszy sposób na nadanie wnętrzu przytulności. Doskonale prezentuje się w aranżacjach klasycznych, ale to dobry wybór również do kuchni w stylu minimalistycznym czy nowoczesnych wnętrz loftowych, w których równoważy ascetyzm formy. To zasługa naturalnego uroku drewna, dzięki któremu wnętrze wydaje się bardziej przyjazne w odbiorze, ale jednocześnie sprawia wrażenie eleganckiego. 

Zaaranżowana w dekorach drewna zabudowa meblowa zmienia dotychczasową sylwetkę. Do kuchni powróciły otwarte półki, które wkomponowane są nawet w oszczędną w formie zabudowę meblową. Półki pozwalają urozmaicić wystrój kuchni, dodają jej uroku i lekkości, a jednocześnie są praktyczne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ