Łóżko Brimnes z szufladami i miniregałem za wezgłowiem. Fot. IKEA

Łóżko Brimnes z szufladami i miniregałem za wezgłowiem. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 10 sie 2018 12:41 (aktualizacja: 14 sie 2018 12:14)

Trendy w meblarstwie: łóżka z dodatkowymi funkcjami

Pojemniki na pościel, szerokie zagłówki połączone z szafkami nocnymi, wbudowane ledowe oświetlenie, półki i ławeczki… Współczesne łóżka coraz częściej łączą w sobie kilka elementów, dzięki czemu stają się wielofunkcyjnymi, komfortowymi meblami, uprzyjemniającymi korzystanie z sypialni.

Dziś nie wystarczy tylko wygodny materac i odpowiednio dopasowana rama. Jeśli chcemy mieć modne i komfortowe łóżko, warto znaleźć takie, które umożliwi nam – oprócz spania – również wygodne wieczorne czytanie, przechowywanie pościeli i innych przedmiotów, wybieranie książek z dołączonego miniregału, bez konieczności wstawania itp. W nowoczesnych wnętrzach meble łączące w sobie kilka różnych funkcji pojawiają się coraz częściej. Poza tym, że są funkcjonalne, pasują też do jednego z wiodących ostatnio rynkowych trendów - personalizacji. Pozwalają też sprytnie zagospodarować niewielkie wnętrza, w których przestrzeń jest na wagę złota.

Ciekawym przykładem łóżka o dodatkowych funkcjach jest chociażby model „Stefan” z oferty Black Red White. Łóżko jest wyposażone w trzy pakowne szuflady na pościel i inne drobiazgi oraz otwarte mini regały na domową bibliotekę. Delikatnie uniesione wezgłowie zapobiega zsuwaniu poduszek i dekoruje wnętrze. Kolejny interesujący model – tym razem w zupełnie innej stylistyce – to łóżko „Maganda” firmy Mebin, z tapicerowaną ławeczką w dolnej części łóżka i profilowanym, tapicerowanym zagłówkiem. Mebel został wykonany z użyciem litego drewna dębowego, posiada ponadto schowek na pościel z podnośnikiem materaca. Warto też zwrócić uwagę na łóżko „Riva” (Mebin), które posiada nie tylko zagłówek i ławeczkę tapicerowane skórą ekologiczną, czy schowek na pościel, ale także ledowe podświetlenie. Dzięki czujnikowi ruchu delikatne światło zapala się w chwili dotknięcia stopą podłogi. Czas świecenia można wyregulować i ustawić na dłużej.

Oświetlenie ledowe zamontowano również w wezgłowiu łóżka „New York” z oferty marki New Elegance. Mało widoczne na pierwszy rzut oka, po włączeniu stanowi ciekawy element dekoracyjny minimalistycznego mebla.

Coraz częściej stosowanym elementem dodatkowym są też szafki nocne zintegrowane z ramą łóżka lub przymocowane do rozszerzonego wezgłowia. Takie rozwiązanie zastosowano między innymi w łóżku „Zefir” firmy Szynaka Meble. Zdarza się też, że wezgłowie stanowi duży panel, w którym montuje się półki na książki, schowki i podręczne oświetlenie. Takie łóżko nie tylko staje się bardziej funkcjonalne, ale także efektownie wygląda, samo w sobie stanowiąc podstawowe umeblowanie sypialni. Dodatkową funkcją, która stała się już powszechnie stosowanym rozwiązaniem, są pojemniki na pościel w postaci wysuwanych szuflad lub otwierane przez podniesienie stelaża wraz z materacem.

Niektóre łóżka to prawdziwe meblowe „kombajny” łączące wiele funkcji. Wielokrotnie pokazywanym przykładem łóżka, które zastępuje niemal cały pokój, jest model „4 You”, wprowadzony kilka lat temu na rynek przez firmę Vox. Oprócz legowiska mebel ten oferuje nam szereg szafek, szufladek i półek, ramę na baldachim, możliwość podwieszenia telewizora i wykorzystania szkieletu jako wieszaka na ubrania. Tego rodzaju łóżka są popularnym rozwiązaniem do pokoju młodzieżowego – takim jak np. model „Nest” marki Vox.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • artbo, 2018-10-26 21:14:00
    No a takie łóżko samochód artbo.pl/lozka-samochody/mustang-plus-czerwony.html ma dodatkową funkcję jest super zabawką dla dziecka a jak się super prezentuje