Sofa outdoorowa z kolekcji Dias firmy Miloo Home. Fot. Miloo Home

Sofa outdoorowa z kolekcji Dias firmy Miloo Home. Fot. Miloo Home

  • Autor: Beata Michalik
  • 23 kwi 2019 11:35

Trendy w meblarstwie: meble do ogrodu i na tarasy

Meble do przestrzeni zewnętrznych, tzw. outdoor, z jednej strony rządzą się własnymi prawami, z drugiej – mają wiele wspólnego z tymi, które klienci ustawiają wewnątrz mieszkań. Muszą spełniać określone wymagania pod względem jakości i rodzaju materiałów, ale mogą wyglądać niemal dokładnie tak, jak wyposażenie pokoju dziennego lub jadalni.

Producenci coraz częściej proponują klientom rozwiązania, dzięki którym tarasy i ogrody są niejako przedłużeniem mieszkania, stylistycznie i kolorystycznie do niego dopasowanym. Dziś ogród jest kolejnym miejscem, w którym możemy stworzyć przytulny, prawdziwie domowy kącik do wypoczynku, spożywania posiłków, przyjmowania gości. Miejsce przypadkowo dobranych, plastikowych lub drewnianych mebli zajmują coraz częściej miękkie, tapicerowane sofy i fotele, stylowe ławki, komfortowe huśtawki, stoły i krzesła, gwarantujące wygodne wykorzystanie ich w funkcji sezonowej jadalni. Co ciekawe – oprócz standardowych mebli pojawiają się też szezlongi, wiszące lub bujane fotele, leżaki a nawet wiszące sofy. Tego rodzaju meble pozwalają na optymalne zagospodarowanie przestrzeń outdoorowej. Uzupełnione o odpowiednio dobrane oświetlenie i dodatki, sprawiają, że taras lub ogród stają się kolejnym – po salonie – reprezentacyjnym miejscem domu.

Ciekawym przykładem nietypowego mebla ogrodowego może być fotel „Hydra” włoskiej marki Smania (dystrybutor: Archidzieło), z charakterystycznym zadaszeniem z ażurowego metalu. Jest on reinterpretacją wiklinowych koszy plażowych popularnych na plażach weneckiego Lido. Z kolei Miloo Home proponuje szeroką ofertę hamaków, różniących się kształtem, kolorystyką i sposobem wykonania. Mają nie tylko ergonomiczne formy, ale też są miękko wyściełane. Często bywają mocowane na wysokich wysięgnikach, są mobilne, więc można je ustawić w dowolnym miejscu. Warto też zwrócić uwagę na modułowe zestawy sof marki BoConcept. Koncept sofy „Rome” opiera się na trzech modułach, wszystkie można łączyć lub postawić osobno. Dzięki temu klient otrzymuje swobodę konfiguracji sofy pod kątem wielkości i kształtu, stosownie do jego potrzeb.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: W najnowszym wydaniu magazynu "MEBLE PLUS"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ