Fot. Salony Agata

Fot. Salony Agata

  • Autor: bm
  • 10 lip 2019 14:00 (aktualizacja: 11 lip 2019 12:18)

Trendy w meblarstwie: meble do wnętrz w stylu Hampton

Styl Hampton łączy funkcjonalność z ciepłym klimatem i przytulnością wnętrza. Meble mają miękkie, zaokrąglone linie i stonowane kolory - biel, szarości, pastele. Jak zaprojektować wnętrze w takim stylu - radzi ekspert Salonów Agata.

Jasne kolory, wygodne, miękkie sofy i fotele, drewniane meble i stylowe dodatki – to wszystko, co powinno być podstawą aranżacji w stylu Hampton. Elegancki styl, wywodzący się z nadmorskich kurortów, przywodzi na myśl wakacyjne i beztroskie chwile. Hampton to idealny styl do mieszkania – tu nie poświęca się poczucia wygody i komfortu dla wyglądu, tylko pomysłowo łączy obie te funkcje. Bez względu na to, czy wnętrze jest bardziej luksusowe, czy raczej rodzinnie przytulne – najważniejsze elementy wystroju powinny być wygodne w użytkowaniu. Najlepiej sprawdzą się tu stoliki w odcieniach drewna, wiklinowe kosze i fotele z opływowymi kształtami.

Salon ze względu na swoje stosunkowo duże rozmiary jest idealnym miejscem na aranżację w stylu Hampton, która charakteryzuje się odpowiednim zestawieniem kolorów. Łącząc jasne barwy w pastelowych odcieniach błękitu, szarości, beże czy ecru, a przede wszystkim biel z delikatnie kontrastującymi elementami drewnianymi, można optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej odpowiedni klimat. - radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

W stylu Hampton dominują ażurowe, delikatne zdobienia - głównie na białych meblach. Ponadto nie brakuje w tych aranżacjach przeszklonych drzwi i szaf, a także akcentów w odcieniach złota i srebra, nadających eleganckiego wyrazu. Dobrym wyborem w kontekście dodatków są wiklinowe plecionki, które czynią wnętrze bardziej przytulnym - dodaje Natalia Nowak.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ