Kolekcja mebli metalowych Vision. Fot. Malow

Kolekcja mebli metalowych Vision. Fot. Malow

  • Autor: bm
  • 12 cze 2018 10:26

Trendy w meblarstwie: meble do wnętrz w stylu loft

Jak najłatwiej osiągnąć loftowy klimat we wnętrzu? Oczywiście liczy się odpowiednia przestrzeń, światło i rozmiar okien, ale nie tylko. Na rynku dostępnych jest wiele mebli i dodatków, które pozwolą podkreślić industrialny charakter wnętrza.

W stylu loftowym można urządzić każde pomieszczenie, ale najłatwiej wydobyć odpowiedni klimat w kuchni lub salonie. Wśród polskich klientów – szczególnie tych, którzy korzystają z pomocy profesjonalnych projektantów wnętrz – jest to coraz bardziej popularny styl. Dopasowane do niego meble znajdziemy w ofertach większości producentów mebli, wiele tego typu produktów można też oglądać na międzynarodowych targach meblowych. Kuchenne meble z kamiennymi lub metalowymi blatami, stalowe wykończenia szafek, wszechobecna szarość i jej ciemniejsza wersja – antracyt – to tylko niektóre z wyznaczników industrialnego stylu. Dodajmy do tego elementy z litego drewna lub w dekorach drewnopodobnych z wyraźnymi sękami i śladami zużycia, proste, geometryczne kształty i odpowiednie dodatki – i kuchnia w stylu loft gotowa.

W przypadku salonu efekt loft jest nieco trudniejszy do osiągnięcia – nie lubimy mieć bowiem chłodnych i kanciastych mebli w miejscu przeznaczonym do wypoczynku. Tutaj z pomocą mogą przyjść meble metalowe, które wciąż są produktem niszowym na rynku mebli mieszkaniowych, ale ich popularność rośnie. Sprawdzają się też kolekcje, w których wykorzystano szkło, elementy przypominające beton lub marmur, a także dekory meblowe określane jako industrialne, a takich nie brakuje w ofercie producentów papierów i folii dekoracyjnych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ