Funkcjonalny zestaw z szerokim łóżkiem. Fot. Dielle

Funkcjonalny zestaw z szerokim łóżkiem. Fot. Dielle

  • Autor: bm
  • 17 kwi 2018 11:03 (aktualizacja: 18 kwi 2018 11:29)

Trendy w meblarstwie - meble wielofunkcyjne

W nowoczesnych wnętrzach meble łączące w sobie kilka różnych funkcji pojawiają się coraz częściej. Pasują do jednego z wiodących ostatnio rynkowych trendów - personalizacji. Są także funkcjonalnym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz.

Jedna duża szafa przesuwna z wbudowaną otwieraną witryną zamiast oddzielnej komody i osobnego, przeszklonego słupka czy garderoba z wydzieloną częścią na dokumenty zamiast szafy ubraniowej i oddzielnej szafki biurowej – takie ergonomiczne, wielofunkcyjne rozwiązania umeblowania coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych przestrzeniach. Dzięki nim można nie tylko zaoszczędzić cenne miejsce na podłodze lub wykorzystać przestrzeń po sam sufit, lecz również nadać pomieszczeniu bardziej otwarty i uporządkowany charakter. Przykładem tego trendu może być szafa ubraniowa na wymiar (Komandor), która przez długi czas wyposażona była głównie w skrzydła przesuwne. Dziś powraca w wersji z drzwiami uchylnymi, witryną, a nawet jako mebel łączący w sobie wszystkie te rozwiązania. Dzięki temu daje nie tylko więcej możliwości przechowywania, lecz także stanowi efektowną dekorację wnętrza. Możliwość zestawienia dwóch sposobów otwierania w jednym meblu, w zależności od jego przeznaczenia, dają dedykowane, spójne stylistycznie systemy projektowane na wymiar, każdorazowo dopasowywane do indywidualnych potrzeb i stylizacji mebla.

Moda na meble wielofunkcyjne zaowocowała powstaniem wielu ciekawych modeli, łączących w sobie np. sofę z regałem czy stolikiem, łóżko z dodatkowymi półkami i oświetleniem, łóżko połączone w biurkiem i szafą. Ciekawym przykładem, dobrze znanym na rynku już od kilku lat, jest chociażby model "4 You" firmy Vox. Mebel ten to zdecydowanie więcej niż łóżko. Mieści w sobie spory regał, pojemniki do przechowywania, a specjalnie zaprojektowane łóżeczko dziecięce może być dostawką, stanowiącą niemal integralną całość z łóżkiem. Przykładów takich meblowych "kombajnów" jest na rynku znacznie więcej - coraz częściej dedykowane są nie tylko pokojom dziecięcym i młodzieżowym. Wybierając na przykład sofę z dodatkowymi funkcjami, możemy zrezygnować z oddzielnego stolika kawowego, barku na napoje, a nawet z biurka, bowiem doskonale zastąpi je ruchoma półka na laptop. W niektórych modelach mebli tapicerowanych dołączona jest nawet mała biblioteczka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ