Biblioteczka o prostej formie. Fot. Pianca

Biblioteczka o prostej formie. Fot. Pianca

  • Autor: bm
  • 20 maj 2018 20:52 (aktualizacja: 23 maj 2018 22:02)

Trendy w meblarstwie: minimalizm w nowym wydaniu

Minimalizm to gładkie fronty, najczęściej pozbawione uchwytów, frezowań i innych elementów dekoracyjnych, matowe lub połyskujące. To kanciaste sofy bez miękkich krągłości, zakładek i nadruków.

W przeprowadzanych w ciągu ostatnich kilku lat badaniach polskiego rynku, zlecanych przez firmy z branży meblarskiej (m. in. Black Red White czy Salony Agata) minimalistyczny styl meblowania i aranżacji wnętrz wiódł zdecydowany prym. Polscy klienci lubią nowoczesność w wydaniu lekkim, prostym, pozbawionym nadmiaru elementów dekoracyjnych, za to maksymalnie funkcjonalnym. Efektem takich wniosków jest coraz więcej propozycji minimalistycznych mebli w ofertach różnych producentów. Nawet te firmy, które wcześniej specjalizowały się w klasyce, chcą sprostać oczekiwaniom klientów i poszukują nowych form. Za inspirację służą najczęściej ekspozycje zagranicznych firm na międzynarodowych targach meblowych, ale też nowatorskie pomysły młodych projektantów, którzy coraz częściej chcą znaleźć piękno w prostocie. 

Powierzchnie bez widocznego usłojenia drewna czy innych elementów jego struktury. Dekory odwzorowujące surowy beton, stal i kamień, elementy gładkiego szkła i proste bryły, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie przypominają meble… Minimalizm lubi też naturalne materiały - drewno, stal, kamień, skórę, a także wysoką jakość wykonania. W przypadku mebli o surowych, pozbawionych ozdobników bryłach, wszelkie niedoróbki lub niedokładne wykończenie są widoczne jak na dłoni. Decydując się na minimalistyczne wnętrze, warto też pamiętać o tym, że wbrew pozorom nie musi ono być chłodne i nieprzyjazne. Umiejętny dobór dodatków sprawi, że nasz minimalizm zyska ciepłe i przytulne oblicze.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ