Stolik z kolekcji Corino. Fot. Mebin

Stolik z kolekcji Corino. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 17 lip 2018 11:01 (aktualizacja: 18 lip 2018 12:22)

Trendy w meblarstwie: pomysłowe stoliki do salonu

Stolik, pod którym można schować pufy, praktyczna ława, z której w razie potrzeby stworzymy namiastkę jadalni – tego rodzaju podręczne meble możemy znaleźć w ofercie producentów dostępnej na polskim rynku.

Podręczny stolik to w polskim salonie mebel niemal niezbędny – warto go mieć, szczególnie jeśli jest wyposażony w sprytne rozwiązania, zwiększające funkcjonalność mieszkania. Producenci mebli mają w swoich ofertach propozycje, które wykraczają poza standardowy niewielki blat na czterech nogach. Dostępne w polskich sklepach stoliki różnią się wielkością i rodzajem podstawy, ale łączy je jedno – pomysłowa konstrukcja i nowatorskie rozwiązania pozwalające wykorzystywać mebel na różne sposoby.

Ciekawym rozwiązaniem jest np. ławostół. W wersji zgrabnej ławy nie zajmuje wiele miejsca. Bez wątpienia docenimy półkę pod blatem, na której zmieszczą się piloty do telewizora, gazeta, książka. Największa zaletą tego mebla jest jednak to, że gdy potrzebujemy większej powierzchni, by zmieścić przekąski i wygodnie zjeść posiłek, bez problemów zamienimy go w stół – rozsuwając i podnosząc blat. Prezentowany model „Verano” firmy Mebin, oprócz przemyślanej w każdym szczególe funkcjonalności, wyróżnia się ciekawą kolorystyką orzecha antycznego zestawionego z czernią. Można go skomponować z innymi meblami z kolekcji, by wykreować interesujący salon w tonacji noir. Blat ławostołu pokrywa tafla ciemnego szkła lacobel, które wprowadzi do wnętrza lekkość, szyk i nutę romantyzmu. Z kolei model „Corino” ma ciekawy kształt i szybę z ciemnego szkła kontrastującego z jasną okleiną naturalną blatu. Wygodna półka pod blatem pomieści drobne przedmioty, dla których dodatkowe miejsce tworzą nietypowe, jakby zawinięte asymetrycznie „nogi”. Ten poręczny mebel da się łatwo przesuwać, co istotne jest w pokoju, w którym trzeba na przykład często rozkładać kanapę.

W modelu „Corino” cztery spore pufy w całości wsuwają się pod jego blat. Można powiedzieć, że został zaprojektowany właśnie z myślą o nich. Wraz z tymi wyjątkowo praktycznymi meblami do siedzenia tworzy dekoracyjną i funkcjonalną bryłę, która nie zabiera wiele przestrzeni – blat ma powierzchnię 90 na 90 cm. Pufy są doskonałymi, pojemnymi schowkami, co w małym mieszkaniu nie jest bez znaczenia.

Producenci coraz częściej stosują rozwiązania ułatwiające zmienianie formy stolika – mamy więc w ofercie produkty z odwracanym blatem lub rozsuwanym blatem (np. model CT6 marki Klose), wysuwaną podkładką na laptop (np. stolik z oferty Homekraft) albo z otwieraną częścią blatu, kryjącego w sobie np. dodatkowe pojemniki. Są też modele przypominające do złudzenia np. druciane koszyki (Kvistbro, IKEA) albo służące do zabawy geometryczne kostki. Pomysłem na urozmaicenie wnętrza jest też stosowanie zestawów stolików, np. mniejszego i większego (np. stolik Phil z oferty MC Akcent) albo w dwóch różnych kolorach. Pozwala to na kreatywne zmienianie wystroju pomieszczenia i zwiększanie jego funkcjonalności. Ciekawym pomysłem jest takie ukształtowanie blatu stolika, by mógł być wykorzystywany jako taca.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ