Zestaw wypoczynkowy Forli. Fot. Gala Collezione

Zestaw wypoczynkowy Forli. Fot. Gala Collezione

  • Autor: bm
  • 22 marz 2019 09:51 (aktualizacja: 25 marz 2019 14:43)

Trendy w meblarstwie: sofy w ciepłych, nasyconych kolorach

Harmonizują z przytulnymi wnętrzami, które są jednym z wiodących trendów w aranżacji mieszkań. Dobrze wyglądają w najmodniejszych obecnie, aksamitnych obiciach. Sofy w ciepłych, nasyconych kolorach są dziś na topie, jako przeciwwaga dla wszechobecnych szarości i rozbielonych pasteli.

Narożnik "Sidolo" (Stagra) w odcieniu ciepłej żółci, koralowy zestaw "Forli" (Gala Collezione), czerwona "Andrea" (Wajnert Meble) czy cukierkowo-różowy "Candy" (Estetiv) - to tylko niektóre przykłady najnowszych lub odświeżonych propozycji polskich producentów mebli. Wychodzą oni naprzeciw trendowi udomawiania przestrzeni mieszkalnych, sprawiania, że stają się idealnym miejscem do wypoczynku, rodzinnych spotkań, ale i spokojnego relaksu w samotności. Nasycone kolory - czerwienie, zielenie, żółć, błękit czy pomarańcz doskonale sprawdzają się we wnętrzach w różnych stylach, to one bowiem dyktują klimat pomieszczeń - trudno przecież ich nie zauważyć. 

Przeglądając załączoną ofertę polskich producentów, warto zwrócić uwagę również na inne - poza kolorem - cechy zaprezentowanych mebli. Co jest w nich nowego? Chociaż forma większości z nich jest nowoczesna, dalekie są jednak od minimalizmu. Nie ma w nich ostrych kantów, czystych, prostych linii. Wręcz przeciwnie - widać, że projektanci postawili tutaj na komfort, miękkość zarówno wizualną, jak i dosłowną, wygodne podłokietniki, często regulowane zagłówki, dodatkowe poduchy i pikowania pełniące funkcję dekoracyjną.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ