Kuchnia KAMPlus z szafkami do sufitu. Fot. KAM Kuchnie

Kuchnia KAMPlus z szafkami do sufitu. Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: bm
  • 11 sie 2019 14:26 (aktualizacja: 15 sie 2019 20:29)

Trendy w meblarstwie: zabudowa kuchenna do sufitu

Zabudowa meblowa sięgająca sufitu to rozwiązanie kontrowersyjne, wymagające dobrego projektu. Tylko odpowiednio zaplanowany układ będzie wyglądał atrakcyjnie i zdobędzie zainteresowanie klientów.

CZYTAJ TEŻ: Kuchenne akcesoria w kolorze antracytu

Dziś zabudowa do sufitu to już nie problem, ponieważ projektanci mebli kuchennych proponują oryginalne rozwiązania aranżacyjne, które uatrakcyjniają bryłę mebli. Szafki górne zaprojektowane do wysokości sufitu są niezwykle praktyczne, ponieważ pozwalają zmaksymalizować powierzchnię do przechowywania, zabudowując dostępną przestrzeń nie tylko wszerz, ale i do góry. To rozwiązanie, z którego nie warto rezygnować, zwłaszcza w przypadku niedużych wnętrz czy aneksów kuchennych; warto natomiast pomyśleć o większej swobodzie aranżacyjnej i urozmaiceniu standardowego układu mebli. Szafki wiszące to nie tylko przecież funkcjonalne schowki do przechowywania, ale i mocno wyeksponowany w kuchni element dekoracyjny.

Warto racjonalnie zagospodarować każdą dostępną powierzchnię w kuchni, dzięki czemu zwiększymy potencjał miejsca do przechowywania. Kierując się aspektami praktycznymi, nie musimy jednak powielać sztampowych układów, tylko odważyć się na indywidualne rozwiązania i wybierać pomysłowe wzornictwo – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Im bardziej zróżnicowana zabudowa, czy to w formie mebli czy kompozycji dekorów, tym efekt końcowy będzie ciekawszy.

Nowoczesna sylwetka mebli nie musi tworzyć zwartej kompozycji, przeciwnie – coraz częściej składa się z różnorodnych elementów, które zapewniają mniej oczywisty, a przez to bardziej interesujący efekt. Pomysłowym sposobem na uatrakcyjnienie zabudowy jest wprowadzenie asymetrycznego układu mebli, gdzie nie wszystko jest zaprojektowane „od linijki”. Większa swoboda aranżacyjna i urozmaicenie monolitycznej bryły mebli to również skuteczny sposób na nadanie zabudowie stylistycznej lekkości.

Zabudowa aż do sufitu na całej szerokości ściany w postaci rzędu wysokich, pojemnych szafek albo dwóch, a czasami nawet trzech rzędów niższych szafek o różnej głębokości, to ekonomiczne rozwiązanie pozwalające w pełni zagospodarować potencjał dostępnej powierzchni. Jednak i w przypadku standardowego układu mebli można uatrakcyjnić ich design, wprowadzając efektowne połączenia kolorystyczne czy ciekawe kompozycje dekorów, które dodadzą wnętrzu stylu i niepowtarzalnego charakteru.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ