Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 24 kwi 2017 13:41 (aktualizacja: 25 kwi 2017 13:44)

Trendy w meblowaniu wnętrz - propozycje na sezon 2017

Jakie trendy w aranżacji i meblowaniu wnętrz będą wiodły prym w 2017 roku? Na które elementy warto zwrócić uwagę klientów, jeśli będą szukali porad i inspiracji w sklepach i u producentów? Oto kilka propozycji, wspartych opinią eksperta.

CZYTAJ TEŻ: Najciekawsze nowości na rynku mebli kuchennych

Powrót do natury i meble na wymiar, umożliwiające kreowanie wnętrza zgodnie z indywidualnymi upodobaniami - to najważniejsze kierunki, w jakich w obecnym sezonie zmierzają projektanci wnętrz, producenci mebli i sprzedawcy akcesoriów do aranżacji. 

"Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie fakt, że sami decydujemy o wymiarze mebla, dzięki czemu nie tylko idealnie wpisze się on w przestrzeń pokoju czy w mniej ustawne wnęki, ale także doskonale wypełni wolne miejsca od podłogi do sufitu. W przypadku szaf na wymiar warto zwrócić także uwagę na odpowiedni dobór profili, czyli ramek, by komponowały się one z ciekawie usłojonymi płytami lub szkłem" – mówi Monika Szczęsny, projektantka wnętrz firmy Komandor. – "Obecnie stawiamy na stonowane barwy jak bazalt, grafit, czerń, a także biel, dzięki którym można stworzyć nowoczesne, ale pasujące do aktualnych trendów meble."

Specjaliści wymieniają trzy główne style, którymi charakteryzować będą się wnętrza w 2017 roku. Pierwszy to New Clarity czerpiący inspiracje ze skandynawskich i japońskich wnętrz, w których stawia się na minimalizm, harmonię oraz prostotę. U jego podstaw leży fascynacja bielą, białymi powierzchniami oraz użyciem naturalnych materiałów, jednak nie brakuje też akcentów w kolorach beżowych, szarych i czarnych.

Kolejnym trendem, na który warto zwrócić uwagę jest Tinted Black. W nim świetlista i jasna kolorystyka ustępuje miejsca ciemniejszym, bardziej dojrzałym tonacjom i barwom. Grafity, butelkowe zielenie, szarości, czerń, które tu rządzą, idealnie komponują się z miodowymi odcieniami drewna. To rozwiązanie może szczególnie przypaść do gustu osobom lubującym się w nowinkach, ale także tym, dla których liczy się bezpieczeństwo, przytulność, wyrafinowany i majestatyczny wystrój.

Trzecim stylem jest Global Spirit, czyli multikulturowość. Charakteryzuje go połączenie elementów z różnych kultur i wykorzystanie ludowych wzorów w jednym pomieszczeniu. Ważne są przede wszystkim dodatki, szczególnie te zakupione podczas egzotycznych podróży. Tłem dla wnętrza powinny być meble w kolorze sosny, orzechów i dębów. Trend ten ma dużą szansę przyjąć się w Polsce, ponieważ nie wymaga wykonywania dużych zmian w aranżacji, aby osiągnąć spektakularny i ciekawy efekt.

Wybór materiałów, z jakich są wykonane meble, a także odpowiedni dobór kolorów i dodatków są kluczowymi decyzjami podejmowanymi podczas aranżowania wnętrz. Nie wolno jednak zapominać o kilku ważnych zasadach organizacji przestrzeni. Specjaliści przede wszystkim radzą unikać nadmiernej ilości zbędnych dodatków, które burzą harmonię. – "Warto zdecydować się na multifunkcyjne meble, które nadają wnętrzu przestrzeni oraz kilka oryginalnych i inspirujących dodatków dla nadania klimatu. Zdecydowanie lepiej postawić na gładkie fronty, bezuchwytowy system otwierania, ciche domykanie i modułowe rozwiązania. Atrakcyjne dla klientów są też systemy bezramowe, pozwalające tworzyć meble lekkie wizualnie, wtapiające się w otoczenie" – kontynuuje Monika Szczęsny, projektantka wnętrz firmy Komandor.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ