Łóżko tapicerowane Castle. Fot. Black Red White

Łóżko tapicerowane Castle. Fot. Black Red White

  • Autor: Beata Michalik
  • 06 lis 2015 09:49 (aktualizacja: 10 lis 2015 08:14)

Trendy w sypialni – miękko, jasno, funkcjonalnie

Klienci na polskim rynku nadal poszukują wizualnej lekkości, miękkości, jasnych, pogodnych odcieni i funkcjonalności, która pozwoli nawet w najmniejszym wnętrzu urządzić sypialnię z prawdziwego zdarzenia. Zobacz galerię najnowszych sypialni!

Łóżka tapicerowane w całości lub częściowo zadomowiły się na dobre w polskich sklepach meblowych i w halach produkcyjnych. Ich zalety są nie do przecenienia i wspominanie o wygodzie, miękkości, dekoracyjności, różnorodności tkanin i skór byłoby zupełnie zbędne, bo to rzeczy oczywiste. O czym jednak warto powiedzieć – łoża tapicerowane wcale nie kłócą się z nowoczesnym stylem aranżacji wnętrz. Wręcz przeciwnie – udowodniła to chociażby firma Black Red White, wprowadzając do oferty sypialnię „Carlet” w zaskakującym (szczególnie tradycjonalistów) kolorze energetycznej żółci. Łóżko „Carlet II” w odcieniu żółtym wniesie do wnętrza wiele pozytywnej energii, utrzymując słoneczną atmosferę niezależnie od pory roku. Barwa żółta może być z łatwością łączona zarówno z białymi, jak i ciemnymi meblami, co ułatwia wprowadzanie zmian w aranżacji. - mówi Bogumiła Szwedo z Działu Marketingu Black Red White. Podobnym ukłonem w stronę nowoczesności jest sypialnia „Possi” (tego samego producenta), której „modułowy” układ tapicerowanego wezgłowia nawiązuje do formy i kolorystyki mebli skrzyniowych z tej samej kolekcji.

O modzie na tapicerkę w sypialni i jasne kolory mówi również Grzegorz Wit z firmy Paged: Najbardziej popularne wśród klientów są pełne łóżka tapicerowane w jasnych kolorach. Dużym powodzeniem cieszy się kolor écru, choć coraz więcej osób decyduje się na różne odcienie szarości. - podkreśla. Pamiętając o tym Paged wciąż promuje jedną ze swoich najpopularniejszych sypialni - „Romance”, utrzymaną w pastelowych szarościach i nieco buduarowym klimacie.

Jasne meble w sypialni niektórzy producenci proponują uzupełnić łożem tapicerowanym w kolorach kontrastowych. Dla przykładu – łoże „Katalia” Bydgoskich Mebli doskonale kompnuje się z pozostałyi elementami wnętrza, a urok kolekcji „Asteria” (Helveetia Wieruszów) opiera się przede wszystkim na zestawieniu jasnego orzecha na frontach szaf i komód z ciemnym obiciem łóżka z tapicerowanym wezgłowiem.

Na polskim rynku szczególnym powodzeniem cieszą się rozwiązania, zwiększające funkcjonalność mebli, a co za tym idzie - zaaranżowanych z ich udziałem pomieszczeń. Należą do nich z pewnością łóżka, wyposażone w pojemnik na pościel lub inne przydatne w sypialni drobiazgi. Najczęściej w roli pojemnika występuje szuflada, "wyjeżdżająca" spod łóżka na kółkach. Czasem producenci przewidują rozwiązania oparte na podnoszeniu całego stelaża wraz z materacem. Taki pojemnik jest z pewnością większy, ale raczej mniej wygodny w użytkowaniu niż pierwsze z rozwiązań. Szuflada - poza aspektem praktycznym - spełnia też nierzadko rolę elementu podkreślającego estetykę mebla, szczególnie gdy jest utrzymana w kontrastujących kolorach albo do jej otwierania służą ciekawe w formie uchwyty.

Obok pojemników na pościel, mile widziane przez klientów są różnego rodzaju udogodnienia, czyniące korzystanie z sypialni bardziej komfortowym. Przykładem może być łóżko „Katalia” Bydgoskich Mebli – wyposażone w duży pojemnik na pościel, wygodne wezgłowie i ruchome zagłówki. Model posiada także w opuszczany stolik, mieszczący się pośrodku wezgłowia oraz dostępne w opcji oświetlenie. Podobny, rozkładany, chowany w wezgłowiu stolik dostępny jest w kolekcji „Romance” firmy Paged. Ciekawym przykładem funkcjonalnego rozwiązania jest również sypialnia „Bellevue” z oferty Forte. Warto tu zwrócić uwagę na nietypową konstrukcję łóżka i szafek nocnych. Praktycznym i estetycznym rozwiązaniem są elementy tapicerowane na wezgłowiu łóżka i ławeczce, wykonane z czarnej ekoskóry, a dopełnieniem całości – pionowe oświetlenie zamontowane w wezgłowiu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ