Domitalia - targi IMM Cologne 2018. Fot. Koelnmesse

Domitalia - targi IMM Cologne 2018. Fot. Koelnmesse

  • Autor: bm
  • 10 maj 2018 11:51 (aktualizacja: 11 maj 2018 13:21)

Trendy w tapicerce - inspiracje z targów zagranicznych 2018

Na tegorocznych targach zagranicznych, m. in. w Mediolanie, Kolonii, Sztokholmie czy Paryżu można było obejrzeć zarówno tradycyjne sofy i narożniki, jak i nieco bardziej ekstrawaganckie modele, wychodzące naprzeciw najnowszym trendom we wzornictwie.

Na międzynarodowych targach meblowych, które w tym roku odbyły się w różnych miastach Europy (Kolonia, Paryż, Sztokholm, Mediolan) dało się zauważyć kilka głównych nurtów we wzornictwie mebli tapicerowanych. Chociaż każda z wymienionych imprez wystawienniczych ma nieco inne założenia i cele, odmienny klimat i inne grono zwiedzających, na zdjęciach z ekspozycji widać podstawowy kierunek - dążenie do "udomowienia" wnętrza, uczynienia go przytulnym i jednocześnie otwartym. Minimalizm wydaje się być trendem raczej schyłkowym - na rzecz rozłożystych, miękkich form, naturalnych materiałów pokryciowych, wielomodułowych układów sof, umożliwiających spotkania w dużym gronie. Nie brakuje jednak nieco skromniejszych i bardziej oszczędnych brył w stonowanych kolorach, dedykowanych nie tylko wnętrzom mieszkaniowym, ale też przestrzeniom publicznym.

W fotogalerii prezentujemy zdjęcia produktów prezentowanych na targach: IMM w Kolonii, Maison&Objet w Paryżu, Furniture&Light Fair w Sztokholmie oraz Salone del Mobile w Mediolanie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ