Targi Ambiente 2018. Fot. Messe Frankfurt

Targi Ambiente 2018. Fot. Messe Frankfurt

  • Autor: bm
  • 03 kwi 2018 10:28 (aktualizacja: 03 kwi 2018 13:01)

Trendy wnętrzarskie 2018 – prosto z targów Ambiente

Targi Ambiente odbywające się co roku we Frankfurcie to prawdziwy barometr trendów wnętrzarskich – zarówno meblowych, jak i dekoracyjnych.

CZYTAJ TEŻ: Jakie kolory mebli lubią Polacy?

1. Złoto

Tym razem złoto we wnętrzach połączone jest z surowym stylem aranżacji wnętrz. Według dekoratorów na targach Ambiente dodatki w kolorze szlachetnego kruszcu wyglądają najlepiej w nowoczesnej aranżacji. Sprawdzą się zwłaszcza w loftach lub mieszkaniach o ciemnych ścianach: grafitowych, czarnych, butelkowozielonych lub granatowych.

2. Miejska dżungla

Styl urban jungle i motyw liści podbił serca dekoratorów. Nie unikają nadmiaru zielonej barwy oraz wielu roślin zgromadzonych w jednym pomieszczeniu. Modny jest również jeden mocny, tropikalny akcent, np. roleta czy zasłona z tkaniny w roślinny wzór. Świetnie sprawdzą się obrazy z motywem palmy, monstery czy paproci. Modne są również roślinne motywy na obiciach mebli tapicerowanych lub chociaż na ich fragmentach, np. zagłówkach.

3. W stylu eko

Ekologia to jeden z najważniejszych współczesnych trendów – według specjalistów z targów Ambiente powinna królować również we wnętrzach. Meble i dekoracje powinny być wykonane z ekologicznych materiałów i nawiązywać do stylu etno. Do sypialni można wstawić kosz pleciony z kory bananowca, a salon niech ozdobi puf z trawy morskiej. Warto też wybrać nowoczesny stolik do kawy stworzony z drewna i metalu.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ