Fot. Reflex

Fot. Reflex

  • Autor: bm
  • 17 cze 2016 11:05 (aktualizacja: 21 cze 2016 09:20)

Trendy z Włoch – szkło Murano w meblach

Podczas targów "iSaloni 2016" można było zobaczyć meble, w których wykorzystano słynne szkło Murano, połączone z innymi materiałami. Meble z najnowszych kolekcji formą nawiązują do stylu art deco i modernizmu. Dominują w nich zaokrąglenia i łagodne skosy dające wrażenie wyjątkowej lekkości.

Swoje najnowsze kolekcje na "iSaloni" pokazała między innymi marka Reflex, której meble można kupić również w Polsce, za pośrednictwem warszawskiej Galerii Ekskluzywnych Mebli Heban.

Charakterystyczne dla prezentowanych mebli są eleganckie linie oraz dynamiczne kształty. W elementach mebli pojawia się kąt 45 stopni. Dominują zaokrąglenia, obłości i łagodne skosy dające wrażenie wyjątkowej lekkości. Widać to zwłaszcza w blatach stołów, stolików i biurek, ale także w sofach, kanapach czy szafkach i półkach. Zastosowano tutaj połączenia najróżniejszych materiałów, takich jak szlachetne drewno, skóra, miedź, marmur ze szkłem Murano oraz Mesh. W tapicerowanych meblach ozdobą są przestrzenne pikowania skóry i materiałów obiciowych.

Szkło Murano, w różnych formach i postaciach pojawia się między innymi w blatach stołów, zaokrąglonych narożnikach, ale też podstawach i nogach. Te ostatnie przybierają kształt damskiej szpilki lub, dzięki dużej, strukturalnej powierzchni szkła, mają masywniejsze kształty o zaokrąglonych krawędziach. Podświetlone lampkami LED meble mogą pełnić także funkcję dodatkowego źródła światła, korzystnie wpływającego na nastrój w pomieszczeniu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ