W tym miejscu wieszaki i ławki są dyskretnie ukryte za listwami. Projekt: Ina Aszkiełowicz. Fot. Hettich/Rehau

W tym miejscu wieszaki i ławki są dyskretnie ukryte za listwami. Projekt: Ina Aszkiełowicz. Fot. Hettich/Rehau

  • Autor: mg
  • 24 kwi 2018 10:06 (aktualizacja: 25 kwi 2018 11:53)

Trwa głosowanie na finalistów konkursu International Design Award 2018

Do 30 maja można oddawać głosy na projekty 10 finalistów konkursu International Design Award 2018.

Organizatorzy konkursu International Design Award 2018, firmy Hettich oraz Rehau, otrzymali 1.360 zgłoszeń z 71 krajów. Spośród nich wybranych zostało 10 najlepszych projektów. Głosy można oddawać do 30 maja za pośrednictwem strony internetowej www.internationaldesignaward.com. 

W tym roku organizatorzy konkursu opracowali listę 9 kryteriów, które odzwierciedlają wymagania i oczekiwania tegorocznej edycji International Design Award. Wśród nich są: oryginalność, design, możliwość wdrożenia do produkcji, oddanie tematyki konkursu, znaczenie dla świata mebli, ukierunkowanie na przyszłość, okres wejścia na rynek, stopień uszczegółowienia,  uniwersalność zastosowania na arenie międzynarodowej.

Każde z kryteriów miało jednak określoną rangę. Najwyżej ocenianym wymogiem był design. Duży nacisk kładliśmy również na takie aspekty, jak oryginalność i możliwość wdrożenia do produkcji. Świadomie wysunęliśmy na pierwszy plan kreatywność, ale od uczestników oczekiwaliśmy nie tylko ciekawych pomysłów, lecz również umiejętności tworzenia rozwiązań będących odpowiedziami na istniejące problemy - powiedział Andreas Albig (Rehau).

Wśród państw zgłaszających najwięcej projektów znalazły się: Polska, Włochy i Niemcy, Rosja, Korea Południowa i Chiny.

W międzyczasie zyskaliśmy sporo fanów, uczelnie i wykładowców, którzy promują nasz konkurs - wielu z nich to obecnie stali „recydywiści” konkursu. Znajduje to odzwierciedlenie w liczbie uczestników z tych krajów. Oczywiście pomaga również to, że konkurs jest organizowany od 1997 roku i cieszy się ogromną międzynarodową popularnością - mówi dr Andreas Hettich.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ