Fot. Nudo Design

Fot. Nudo Design

  • Autor: PAP
  • 09 sty 2020 12:43

Trwa nabór wniosków do programu EtnoPolska 2020

Do 15 stycznia trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu EtnoPolska 2020 – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Szansę na środki finansowe mają m.in. projekty renowacji zabytków, ludowe rękodzieło i rzemiosło.

Jak poinformowało dziś na Twitterze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do 15 stycznia trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2020. "Program NCK zakłada dofinansowanie zadań, które wzmacniają tożsamość kulturową, a są realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tys. mieszkańców" - napisało MKiDN.

Program EtnoPolska ma na celu promowanie dziedzictwa kulturowego społeczności lokalnych i regionalnych. Zgłaszane do niego inicjatywy mają nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nimi i ukazywać je we współczesnych kontekstach. Dofinansowane mogą być zadania z zakresu twórczości ludowej z wielu dziedzin, np. rękodzieła i rzemiosła. Duże szanse mają też projekty inwentaryzacji lokalnych zabytków kultury tradycyjnej, renowacji strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych.

Dofinansowanie może wynosić do 95 proc. budżetu zadania, gdzie minimalna kwota to 10 tys. a maksymalna 150 tys. zł, a ubiegać się o nie mogą samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, kościoły i związki wyznaniowe oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Pełny regulamin naboru dostępny jest na stronie www.gov.pl (PAP)

Autor: Karolina Sarniewicz

kas/ dki/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ