Inauguracja Śląskiego Czerwca Projektowego 2017 w Dobrotece

Inauguracja Śląskiego Czerwca Projektowego 2017 w Dobrotece

  • Autor: bm
  • 07 cze 2017 08:56 (aktualizacja: 08 cze 2017 10:35)

Trwa śląski Czerwiec Projektowy - zobacz planowane wydarzenia

Inauguracja Śląskiego Czerwca Projektowego oficjalnie rozpoczęła cykl wydarzeń, które odbywać się będą w województwach opolskim, śląskim i dolnośląskim – jeszcze przez kilka tygodni. Organizatorzy zachęcają do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach, które przygotowano przede wszystkim pod kątem promocji dobrego designu.

CZYTAJ TEŻ: Maja Ganszyniec o projektowaniu

2 czerwca w Dobrotece uroczyście rozpoczęto 4. Edycję Śląskiego Czerwca Projektowego. Tegoroczna inauguracja była połączona z Galą Konkursu współorganizowanego przez Dobrotekę i Publiczne Gimnazjum w Dobrodzieniu „Fantazyjne etui na telefon, tablet” oraz z prezentacjami: wystawy prac konkursowych i wystawy "Mebel marzeń". Podczas inauguracji odbyły się również dwa wykłady dedykowane młodzieży, ale interesujące również dla dorosłych gości. Pierwszy z nich wygłosiła Ewa Solarz - autorka książek o designie dla dzieci. Drugi wykład - Marka Hryniewickiego - dotyczył konkursu i wystawy "Mebel marzeń".

W ramach Śląskiego Czerwca Projektowego, dzięki partnerstwu Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, organizatorzy planują uruchomić akcję transportową PRZYSTANEK DESIGN skierowaną
do projektantów, ale także pasjonatów i sympatyków designu. Wyobrażają sobie ją jako promocję miejsc i wydarzeń Śląskiego Czerwca Projektowego w województwach śląskich i w Polsce.

Wydarzenia w ramach akcji:

21 czerwca Gala wręczenia nagród „Śląskiej rzeczy”, kurs Dobrodzień – Katowice – Cieszyn – Katowice – Dobrodzień
22 czerwca Wystawy GSW, Instytutu Sztuki  w Opolu, kurs Dobrodzień – Opole, noc
z designem kurs Opole – Wrocław
23 czerwca Festiwal wysokich temperatur, ASP Wrocław, postój Wrocław
24 czerwca Wystawy, warsztaty ASP Wrocław w Konigshain, kurs Wrocław – Konigshain – Wrocław – Opole – Dobrodzień
25 czerwca Letnia akademia gier w Cieszynie, kurs Dobrodzień – Katowice – Cieszyn – Katowice – Dobrodzień

30 czerwca GALA WRĘCZENIA NAGRÓD „WIZJI WYPOCZYNKU” zakończenie Śląskiego Czerwca Projektowego” kurs nocny Dobrodzień – Gdynia
1-2 lipca GDYNIA DESIGN DAYS kurs nocny Gdynia – Dobrodzień

W każdym z wskazanych miast można wysiąść i wsiąść, podróż jest bezpłatna. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia osób (imię nazwisko, zawód/studia, e-mail, telefon) i tras, na adres e-mail: jan.cegielka@dobroteka.pl. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ