Projekt JMW Architekci dla Westwing Home&Living

Projekt JMW Architekci dla Westwing Home&Living

  • Autor: bm
  • 14 sie 2018 11:38 (aktualizacja: 16 sie 2018 09:33)

Udomowione wnętrze biura - zobacz ciekawą realizację!

Wygodne meble, wydzielone strefy relaksu i miejsca do indywidualnej pracy, oryginalna, zwracająca uwagę już od progu recepcja – tak wygląda „udomowione” biuro, czyli siedziba Westwing Home&Living – firmy zajmującej się sprzedażą mebli i artykułów wyposażenia wnętrz.

Zaprojektowanie biura powierzono pracowni architektonicznej JMW Architekci z Warszawy.

Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której wszyscy pracownicy, jak również nasi goście, będą czuli się komfortowo” – mówi Przemysław Kowalewski, Founder and Managing Director CEE Westwing Home & Living. – „Jednocześnie chcieliśmy, aby biuro podkreślało charakter naszej działalności w obszarze designu i wyposażenia wnętrz. Wyobrażaliśmy je sobie jako duże, funkcjonalne, ale też pięknie urządzone, z uroczymi zakątkami zapewniającymi prywatność i wygodę pracy” – wyjaśnia.

„Główna idea jaka nam przyświecała przy tym projekcie to stworzenie wnętrz do komfortowej pracy, spełniających wszystkie kryteria dobrze zorganizowanego biura, ale jednocześnie ciepłych, nowocześnie przytulnych, „udomowionych” - mówi Łukasz Michalski z JMW Architekci.

Taka wizja w pełni zgadzała się z wizją klienta, który wyobrażał sobie biuro jako pełen przyjaznych zakamarków open space. Ten pomysł udało się im wspólnie zrealizować. Jednak zanim do tego doszło projektanci musieli całkowicie zmienić układ funkcjonalny i stworzyć nowy plan powierzchni. Zakładał on przede wszystkim rozbicie korytarzowej nudnej przestrzeni typowej dla biur starszego typu. Już od wejścia pracowników i odwiedzających firmę gości zapraszają przeszklone, tematyczne salki spotkań, urządzone w różnych stylach: skandynawskim, industrialnym, retro czy w stylistyce glam… Dla komfortu pracowników zostały wydzielone specjalne strefy do rozmów służbowych i prywatnych, tzw. phoneboxy, zaprojektowano również tarasy, na których można odpocząć na świeżym powietrzu. Jednak sercem firmy jest, jak mówią jej pracownicy, kuchnia połączona z kawiarnią, tzw. Westwing Caffe, wystrojem nawiązująca do tradycyjnych kawiarni w mieście.

„Mamy tu funkcjonalne stoły, wygodne krzesła i kanapę, no i zawsze wyśmienitą kawę pod ręką” – mówi Przemysław Kowalewski. – „To wszystko sprawia, że wiele osób bardzo lubi spędzać tutaj czas. Nie zdecydowaliśmy się na osobne pomieszczenie do odpoczynku, ale w ukrytych na całej przestrzeni wnękach oraz na tarasach rozstawiliśmy wygodne meble, które pozwalają złapać chwilę wytchnienia.”

Dla firmy Westwing bardzo ważnym miejscem jest recepcja – to wizytówka biura i całego koncernu. Projektanci z JMW Architekci wymyślili nietypową recepcję w kształcie piktogramu domu przypominającego dziecięcy rysunek. Tak zaprojektowana, stanęła centralnie na wprost wejścia na piętro, na tle dużego przeszklenia, po którym miękko spływają udrapowane lekkie tkaniny zasłonowe. W recepcji znalazła się też wygodna sofa ze stolikami kawowymi, można przy nich usiąść, czekając na umówione spotkanie i obejrzeć liczne albumy o wnętrzach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ