Wizualizacja Skanska/Decoroom

Wizualizacja Skanska/Decoroom

  • Autor: bm
  • 17 sty 2019 10:04 (aktualizacja: 18 sty 2019 08:49)

Umeblowane i wykończone wnętrze - nowa usługa fit out w Polsce

Decydując się na usługę fit out, przyszli mieszkańcy nie muszą zastanawiać się nad wyborem mebli i akcesoriów, ponieważ wymarzone mieszkanie tworzą wspólnie z projektantami. To klienci decydują, w jakim stylu ma być urządzony apartament, a architekci aranżują przestrzeń zgodnie z najnowszymi trendami.

Chociaż pakiet “pod klucz” (tzw. fit out) w Polsce wciąż najczęściej wybierają inwestorzy szukający lokali pod wynajem, to na rynku pojawia się też coraz więcej projektów indywidualnych. Usługa obejmuje wykończenie zakupionego mieszkania oraz aranżację wnętrza. Rozwiązanie zapewnia nabywcom maksymalną wygodę.

W Polsce większość klientów indywidualnych wciąż decyduje się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim. Prognozy nie wskazują nagłej rewolucji. Widać jednak wzrost zainteresowania pakietem fit out, co po części wynika z rosnącej siły nabywczej Polaków. Jest to także wygodniejsze rozwiązanie dla klientów – nie muszą oni martwić się malejącą dostępnością fachowców, odległymi terminami realizacji czy uciążliwym poszukiwaniem materiałów wykończeniowych.

Kompleksowość wykonywanej usługi fit out jest w cenie, a klient docenia indywidualne podejście, oryginalność, ale przede wszystkim solidną jakość materiałów oraz dostępność wykwalifikowanych ekip wykończeniowych. Dla porównania, w 2016 roku zrealizowaliśmy około 300 takich mieszkań, natomiast w 2018 roku wykończyliśmy „pod klucz” 350 lokali, to wzrost o 16 proc. Znaczną różnicę jednak widzimy w podejściu naszego klienta do jakości materiałów czy świadczonej usługi. Budżet na wykończenie apartamentu jest większy niż w poprzednich latach, co świadczy o tym, że klienci zwracają uwagę na poziom przedstawianej oferowany i materiałów, na bazie których jest oparta. - wyjaśnia Michał Szymański, kierownik działu sprzedaży Decoroom, jednej z firm zajmujących się realizacjami typu fit out. 

Zaletą zakupu mieszkania wykończonego “pod klucz” jest możliwość dostosowania parametrów i funkcjonalności lokalu do indywidualnych potrzeb. Mowa tu nie tylko o dopasowaniu dodatków zgodnie z gustem właściciela, ale także prawidłowym doborze sprzętów i technologii. Rozwiązanie to może okazać się szczególnie przydatne dla seniorów i osób ze specjalnymi potrzebami. Istotnym czynnikiem dla osób starszych i z ograniczoną mobilnością jest bezpieczeństwo fizyczne związane z możliwością poruszania się we własnym mieszkaniu i poza nim. Kolorystyka, odpowiedni kontrast, prawidłowy dobór oświetlenia oraz mebli – to tylko niektóre elementy decydujące o indywidualnych wyróżnikach lokalu, który ma realizować unikalne potrzeby mieszkańca. By je spełnić warto skorzystać z usługi fit out i wiedzy ekspertów w dziedzinie projektowania uniwersalnego – wyjaśnia Iwona Benek, członek zarządu w Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Decydując się na usługę fit out, przyszli mieszkańcy nie muszą zastanawiać się nad wyborem mebli i akcesoriów, ponieważ wymarzone mieszkanie tworzą wspólnie z projektantami. To klienci decydują, w jakim stylu ma być urządzony apartament, a architekci aranżują przestrzeń zgodnie z najnowszymi trendami. Za realizację mieszkania „pod klucz” trzeba zapłacić średnio od około 500 do 2000 zł/m2.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ