Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 05 lip 2017 09:55 (aktualizacja: 05 lip 2017 10:18)

Uniwersalne meble do pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Pokój dziecka to pomieszczenie niełatwe do umeblowania. Jego użytkownik rośnie szybko i jeszcze szybciej zmieniają się jego potrzeby i upodobania. Rozwiązaniem mogą być uniwersalne meble, które "rosną" razem z dzieckiem i które można tak przekształcać, by spełniały oczekiwania różnych grup wiekowych.

CZYTAJ TEŻ: Szafki i półki RTV - zobacz, co jest dostępne na polskim rynku!

Aranżując pokój dziecięcy warto na przykład zdecydować się na pojemną szafę, nawet jeśli sądzimy, że maluch jej w tej chwili jeszcze nie potrzebuje.

"Wnętrze szafy na wymiar, można zaplanować w taki sposób, aby wydzielić w nim część na krótkie wiszące ubrania w postaci dwóch drążków umieszczonych w szafie jeden nad drugim oraz strefę półek i szuflad. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na półkach zamieszkały także zabawki czy książki, które z czasem ustąpią miejsca większej ilości ubrań. Natomiast górną część szafy możemy zagospodarować na pościele, ręczniki i inne akcesoria, do których dzieci nie muszą mieć dostępu. To również doskonałe miejsce na przechowywanie zabawek sezonowych" – podkreśla Anna Wróbel, projektantka mebli firmy Komandor.

Planując pokój dla przedszkolaka warto zrezygnować z zakupu małego łóżeczka, z którego szybko wyrośnie. Lepiej od razu zamówić je w pełnym wymiarze, z szufladami na pościel i inne skarby, by później uniknąć kłopotu. Uzupełnieniem szafy i łóżka może być biurko i ciekawy regał wykonany na wymiar, który zamontujemy w dowolnie wybranym miejscu.

"Meble, które rosną razem z dzieckiem to ekonomiczne rozwiązanie, coraz chętniej wykorzystywane przez rodziców. To właśnie dzięki wcześniejszym, mądrze dokonanym zakupom, pokój nastolatka można szybko odmienić. Przykładowo drzwi szafy możemy zmienić na inne i wybrać wzór, który będzie dopasowany do gustu starszego dziecka" – mówi Anna Wróbel, projektantka mebli firmy Komandor.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ