Realizacja - LOFFT/AQForm

Realizacja - LOFFT/AQForm

  • Autor: bm
  • 18 lip 2018 11:29 (aktualizacja: 18 lip 2018 14:42)

Uniwersalny minimalizm, drewno i biel w apartamencie na wynajem

Zaprojektowanie i umeblowanie mieszkania przeznaczonego na wynajem to niemałe wyzwanie. Wnętrze musi bowiem być w miarę uniwersalne, odpowiadające różnym gustom, ale także wyposażone w produkty wysokiej jakości.

Apartament na wynajem zaprojektowało biuro LOOFT. Mieszkanie o powierzchni 42m² mieści się w centrum Poznania. Przy projektowaniu zwrócono uwagę na staranny wybór dobrych jakościowo materiałów wykończeniowych. Architekci postawili na stonowaną kolorystykę, którą widać w każdym pomieszczeniu: pokoju dziennym z aneksem kuchennym, sypialni, łazience, korytarzu. Salon został połączony z kuchnią ale pomieszczenia oddzielono kolorystyką - stąd kontrastujący kolor kuchni. W salonie zdecydowanie przeważa biel, a to za sprawą zabudowy wykonanej na specjalne zamówienie. Architekci z jednej strony chcieli zachować odrębność obu pomieszczeń – kuchni i salonu, natomiast z drugiej – przemycili kolorystykę jaką widzimy w kuchni w jednym elemencie – w panelach fornirowanych pod TV w salonie.

Meble wykorzystane w projekcie to proste, geometryczne bryły – biel połączono z ciemnym drewnem – zarówno w salonie, jak i w aneksie kuchennym oraz w sypialni. Projektanci postawili na minimalizm. Duża ilość drewna użytego w projekcie jest przełamana zastosowanymi kamiennymi płytkami w korytarzu i łazience. Na suficie są elementy sztukaterii aby dodać eleganckiego charakteru wnętrzu. Oświetlenie to elementy ukrytych linii wkomponowane między sztukaterie oraz funkcjonalne oświetlenie wyspy kuchennej (AQForm).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ