Realizacja: MM Architekci/Dekorian

Realizacja: MM Architekci/Dekorian

  • Autor: bm
  • 27 lip 2017 09:53 (aktualizacja: 28 lip 2017 09:23)

Urok szlachetnych materiałów i mebli - zobacz ciekawą realizację!

Nieliczne kolorowe akcenty w postaci koralowych hokerów w kuchni, zabudowy z ciemnego drewna, niebieskiego, tapicerowanego wezgłowia łóżka i dodatków tekstylnych urozmaicają wnętrze utrzymane w stonowanych, jasnych, rozbielonych barwach, podkreślając jego elegancję i nowoczesny styl.

W tym apartamencie pierwsze skrzypce grają subtelne połączenia kolorów, zabawy światłocieniem, ciekawe zestawienia wzorów i tekstur. Partnerem realizacji Pracowni Projektowej MM Architekci odpowiedzialnej za aranżację przestrzeni jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Właścicielka apartamentu oczekiwała nowoczesnej, ale niezbyt krzykliwej stylistyki. Poprosiła o wybór mniej awangardowych rozwiązań, które szybko się nie zestarzeją. Bardzo zależało jej na wyborze trwałych i efektownych materiałów wykończeniowych, które zbudują wyrafinowany klimat wnętrza i będą doskonałym tłem do ekspozycji dzieł sztuki. 

Efektem jest pełne elegancji i minimalistycznego wdzięku wnętrze, wykończone wysokiej jakości materiałami (farby, tapety, okładziny ścienne, podłogi itp.). Szykownym i efektownym elementem są również powierzchnie z polerowanej stali i chromu. Lampa nad stołem w jadalni, okap kuchenny, barierka schodów, lustro w hallu, lampka w gabinecie, stoliki kawowe, organiczne kształty armatury - wszystko to tworzy harmonijną całość. Dominującą paletę kolorystyczną są tu biel (stół, meble kuchenne) i szarość (sofa, krzesła jadalniane itd.). Wprowadzone przez architektów powierzchnie odbijające światło dodatkowo wzmacniają efekt rozświetlenia. Energia i witalność, które charakteryzują panią domu, pojawiają się za sprawą mocniejszych kolorów. Koralowe hokery w kuchni, barwne tekstylia czy granatowe wezgłowie łóżka wprowadzają nieco wibracji do spokojnego i monochromatycznego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ