Kabiny Hush Work firmy Mikomax Smart Office. Fot. Mikomax Smart Office

Kabiny Hush Work firmy Mikomax Smart Office. Fot. Mikomax Smart Office

  • Autor: mg
  • 15 wrz 2017 13:21 (aktualizacja: 20 wrz 2017 14:05)

W biurach potrzeba więcej miejsc do pracy indywidualnej

Badania pokazują, że rośnie grupa osób, które decydują się na zmianę pracodawcy, szukając nie tylko lepszego wynagrodzenia czy możliwości rozwoju, ale też stawiając na komfort pracy. Tzw. rotacja dobrowolna dotyczy niemal 11 proc. osób aktywnych zawodowo. Jednym z narzędzi pozwalających na zatrzymanie bądź zdobycie pracownika jest aranżacja biura.

Smart office musi się wyróżniać ciekawym designem i miejscami dostosowanymi do różnego rodzaju działań. Wciąż jednak na szczycie listy pracowniczych oczekiwań w tej dziedzinie plasują się miejsca do pracy cichej. W przystosowaniu biura do pracy indywidualnej pomagają najnowsze rozwiązania oferowane przez producentów mebli biurowych. Przykładem jest choćby kabina "#Hush Work" firmy Mikomax Smart Office.

Rozwiązanie zapewnia indywidualne stanowisko pracy, gwarantujące ciszę i komfort niezbędne do skupienia. Dodatkowo, projekt wyróżnia kompaktowość, która umożliwia wkomponowanie "#Hush Work" w istniejącą już przestrzeń, a w przyszłości – łatwą rearanżację biura w przypadku potrzeby dostosowania go do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa. Rozwiązanie wpisuje się w główną ideę przyświecającą projektowi i bazuje na tworzeniu ministref, które dostosowane są do pracy o różnej czy zmieniającej się dynamice. W efekcie, nawet w ramach otwartej przestrzeni biurowej powstają miejsca umożliwiające izolację od głośnej strefy wspólnej i pracę indywidualną w skupieniu. Ważną cechą projektu jest także możliwość przeprowadzenia poufnej rozmowy telefonicznej czy wideokonferencji bez przeszkadzania innym członkom zespołu w realizowaniu ich zadań – zauważa Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu, członek zarządu Mikomax Smart Office. 

Tego typu konstrukcje pozwalają na pracę w skupieniu, a jednocześnie, dzięki szybie, nie ograniczają kontaktu z otoczeniem. Zwykle wyposażone są w aktywną wentylację uruchamianą czujnikiem ruchu, biurko, panel LED oraz wieszak i miejsce do siedzenia. Dostępne projekty dają przy tym dużą możliwość personalizacji m.in. poprzez wybór koloru tapicerki z szerokiej gamy barw obić.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ