Warsztaty Dobry Tydzień Projektanta. Fot. Dobroteka

Warsztaty Dobry Tydzień Projektanta. Fot. Dobroteka

  • Autor: bm
  • 31 sie 2018 18:18

W Dobrotece trwają warsztaty dla młodych projektantów

Rozpoczęła się 7. edycja warsztatów projektowych pod hasłem Dobry Tydzień Projektanta. Organizatorem wydarzenia jest Dobroteka w Dobrodzieniu. Efekty swojej pracy uczestnicy zaprezentują już 3 września.

Dobroteka po raz kolejny została organizatorem wykonawczym konkursu Wizja Wypoczynku 11, organizowanego przez Fundację Piotra Klera. Konkurs na najlepszy projekt mebla i aranżację wnętrza salonu, skierowany jest do projektantów i studentów kierunków projektowych. I właśnie zwycięzcy pierwszego etapu Wizji Wypoczynku są uczestnikami warsztatów projektowych, które 
w tym roku odbywają się pod hasłem TWÓJ DOM.

Ośmiu laureatów Wizji Wypoczynku w 2-osobowych zespołach losowo trafiło do uczestniczących w projekcie producentów mebli: Sit Sit, Novelle, GKI i Meble Bobrowski. Projektanci odwiedzili zakłady produkcyjne, zapoznając się z ofertą i możliwościami produkcyjnymi przedsiębiorstw.

W poniedziałek 3 września o godz. 14.00 w Dobrotece na FORUM PROJEKTANTA zostaną zaprezentowane efekty pracy podczas warsztatów. Kolejne dni poświęcone będą prototypowaniu projektów wybranych do realizacji. W piątek 7 września br. o godz. 12.00 w Dobrotece odbędzie się wystawa projektów i prototypów meblowych, powstałych podczas ostatniego tygodnia.

Projekty i meble zostaną następnie poddane ocenie Jury konkursowego, w skład którego tradycyjnie wejdą: Piotr Kler (Fundacja Piotra Klera), arch. Romuald Loegler (Atelier Loegler Architekci sp. z o.o.), arch. Ewa Kuryłowicz (Kuryłowicz&Associates), arch. Witold Szymanik (WSC), Ewa Gołębiewska (Zamek Cieszyn), Magdalena Kiełkiewicz (Colorofon), Katarzyna Pełka - Bura (Wzorro Design). Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Wyniki konkursu poznamy jesienią br.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ