Fot. BoConcept

Fot. BoConcept

  • Autor: bm
  • 13 sie 2019 11:28 (aktualizacja: 14 sie 2019 13:23)

W skandynawskim stylu - projekty Andersa Nørgaarda

Anders Nørgaard to duński architekt i projektant mebli wierny tradycjom rodzimego wzornictwa. Najważniejsze są dla niego ergonomia i dobre rzemiosło, a projekt mebla ma być zoptymalizowany pod względem wyglądu, komfortu użytkowania i trwałości.

Anders Nørgaard stawia na ścisłą współpracę z rzemieślnikami, co pozwala mu na zoptymalizowanie projektu mebli pod względem wyglądu, komfortu użytkowania i trwałości. Od 1999 r. owocuje to ponadczasowymi, minimalistycznymi projektami dla BoConcept. W tym roku jubileusz obchodzi jego pierwszy projekt dla BoConcept – kultowa już sofa Indivia. Od 20 lat trafia ona do wnętrz na całym świecie - można ją kupić na 65 rynkach, na których znajduję się ponad 300 salonów BoConcept. Nørgaard dla duńskiej marki zaprojektował również cieszące się popularnością sofy Osaka i Carlton, innowacyjny, rozkładany puf Xtra oraz fotel Lucca w stylu lat 50.

Sofa Indivi może zostać zamówiona w dowolnej konfiguracji: od kompaktowej sofy dwuosobowej po duży narożnik. Co więcej, od czasu jej premiery marka razem z projektantem rozbudowała ją o wersję rozkładaną, pasujący podnóżek, moduły wypoczynkowe i otwarte oraz wiele innych, różnorodnych funkcji. W tym roku nowością są smukłe, stylowe podłokietniki. Dzięki nim, Indivi zyskuje wizualne wrażenie spokoju i miękki, zaokrąglony profil wewnątrz, zachowując przy tym ponadczasowy, minimalistyczny urok. Personalizację umożliwia także mnogość wyboru luksusowych tkanin i skór, z których zostanie wykonana sofa.

Firma BoConcept rozpoczęła kampanię koncentrującą się na osobie Andersa Nørgaarda oraz na historii sofy Indivi. Z tej okazji nakręcono film, w którym przedstawiono między innymi rodzinną miejscowość designera, Aarhus. Co więcej, specjalnie dla klientów marki wszystkie meble zaprojektowane przez Nørgaarda są w sierpniu tańsze o 15%.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ