Wnętrze w stylu prowansalskim

Wnętrze w stylu prowansalskim

  • Autor: bm
  • 11 lip 2019 10:16 (aktualizacja: 12 lip 2019 11:45)

Wakacyjne wnętrze - meble i dodatki w trzech stylach

Artystyczne klimaty francuskiej Prowansji, motywy marynistyczne Grecji i Półwyspu Peloponeskiego, kolory i różnorodność Meksyku. Popularne kierunki wakacyjnych wyjazdów to nie tylko spotkanie z kulturą i stylem życia tamtejszych mieszkańców, ale też charakterystyczne cechy aranżacji wnętrz i doboru mebli.

Jak co roku, dziennikarze magazynu Condé Nast Traveller wytypowali listę kierunków turystycznych, na które warto zwrócić uwagę w 2019 roku. Spośród 19 miejsc stylistki Westwing wybrały 3, które zainteresowały je ze względu na unikalny styl aranżacji wnętrz. Zobacz przykłady aranżacji na zdjęciach!

Arles, Francja

To urokliwe miasteczko na Południu Francji, a dokładniej w Prowansji. To tutaj Vincent van Gogh, jeden z najwybitniejszych malarzy w historii, namalował swoje najpiękniejsze obrazy, w tym również słynne „Słoneczniki”. Arles urzekło stylistyki Westwing nietuzinkowym stylem łączącym artystyczne wpływy z typowo prowansalskim stylem. Króluje tu subtelność wypełniona lawendą, kwiatami i słońcem. To styl pełen ciepła i kobiecości, który definiują zdobione meble, delikatne pastele i wszechobecna biel.

Półwysep Peloponeski, Grecja

Czarująca alternatywa dla urokliwych, ale zatłoczonych perełek greckiego wybrzeża, takich jak Santorini czy Mykonos. Peloponez to miejsce inspirujące, które czerpie z bliskości morza i zróżnicowania okolicznych terenów. Wykorzystuje to, co najlepsze: subtelną kolorystykę, przełamaną odcieniami niebieskiego, naturalne materiały oraz motywy marynistyczne. 

Valle de Guadelupe, Meksyk

W przeciągu ostatniej dekady region zyskał międzynarodową sławę ze względu na ciepłą różnorodność, doskonałą kuchnię  i głęboko zakorzenioną tradycję rzemieślniczą. Za sprawą tej ostatniej to również miejsce, na które warto zwrócić uwagę pod kątem aranżacji wnętrz. Skóra, drewno i bambus tworzą tu spójną kombinację z wzorzystymi tekstyliami i kamionkowymi naczyniami.

FOTO: Westwing.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ