Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 30 lis 2016 08:40 (aktualizacja: 30 lis 2016 09:32)

Warsztaty stolarskie dla... kobiet

Warszawska firma Wióry Lecą organizuje warsztaty stolarskie dla... kobiet.  Uczestniczki poznają tajemnice produkcji mebli. Organizatorzy proponują zarówno jednodniowe szkolenia, jak i takie, które trwają weekend lub 2-3 miesiące.

Właściciele firmy Wióry Lecą, Katarzyna Sawko i Michał Malikowski, uczą stolarki, renowacji mebli, tapicerki i szycia. Zajęcia odbywają się w siedzibie firmy znajdującej się w dzielnicy Mokotów.

W przypadku jednorazowych kursów stolarskich nauka dotyczy korzystania z narzędzi i podstawowych technik stolarskich. Przy tym organizatorzy zapewniają materiały i narzędzia. Podczas kursów weekendowych ich uczestnicy najpierw uczą się technik łączenia drewna, a później wykonują projekt indywidualny. Na kursie 2-miesięcznym (30 godz.) ćwiczone są różne techniki pracy z drewnem, a także obsługa narzędzi tradycyjnych i elektronarzędzi. W ramach kursu można wybrać wykonanie jednego z zawartych w katalogu projektów. Można też realizować własne projekty, o ile są wykonalne czasowo i mają podobny poziom trudności. Najdłuższe kursy, 3-miesięczne (45 godz.), polecane są osobom, które chcą poświęcić więcej czasu na doskonalenie umiejętności technicznych. Projekty – bardziej czasochłonne i skomplikowane niż w przypadku krótszego kursu – można wybierać z katalogu dla kursów 3-miesięcznych. Podobnie jak w przypadku kursów 2-miesięcznych, istnieje możliwość realizacji własnego pomysłu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ