Fot. Spacja Studio/Adriana Furniture

Fot. Spacja Studio/Adriana Furniture

  • Autor: bm
  • 22 lut 2017 14:05 (aktualizacja: 24 lut 2017 11:54)

Wielofunkcyjne meble w niewielkim wnętrzu

Małe mieszkanie to prawdziwe wyzwanie dla projektanta, zwłaszcza jeśli niewielka przestrzeń ma spełniać wiele funkcji. Przyjrzyjmy się, jak zaprojektowali wnętrze architekci ze Spacja Studio z Gliwic, a szczególnie - w jaki sposób wykorzystali w nim wielofunkcyjne meble.

W tej 29-metrowej krakowskiej kawalerce mieszka młoda prawniczka. Zależało jej na tym, aby znalazło się tu miejsce na duże łóżko, biurko i toaletkę. Nie chciała jednak, by było to wyłącznie mieszkanie-sypialnia. Musiała zmieścić się tam strefa dzienna, w której można swobodnie spędzać czas
ze znajomymi. W pokoju trudno było jednak wygospodarować przestrzeń na duże łóżko. Niewielka kuchnia oddzielona ścianą od salonu dodatkowo ograniczała przestrzeń. Także łazienka pozostała wyzwaniem, zwłaszcza że jak w każdym mieszkaniu, także tu musiała zmieścić się pralka.

Projektem wnętrza zajęli się architekci ze Spacja Studio z Gliwic. Zaproponowali minimalizm, który najlepiej sprawdza się w niewielkich przestrzeniach. Największy wpływ na komfort mieszkania ma wielofunkcyjna zabudowa, mieszcząca w sobie duże łóżko, szafę oraz wewnątrz niej ukryte biurko. Jego blat można podnosić, dzięki czemu strefa przeznaczona do pracy w jednym momencie zmienia się w toaletkę z lustrem i oświetleniem ledowym. Architekci zagospodarowując przestrzeń między łazienką a pokojem uzyskali sporą wnękę na strefę sypialnianą. W ciągu dnia można ją błyskawicznie oddzielić od reszty pomieszczenia drzwiami przesuwanymi. Dzięki temu zabiegowi powstał wygodny salon, w którym zmieściła się sporych rozmiarów wygodna, szara sofa "Piero" polskiej marki meblowej Adriana Furniture. Jest ona zdecydowanym akcentem kolorystycznym, który przyciąga uwagę i nadaje charakteru całemu mieszkaniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ