Wieszak do przedpokoju: jaki wybrać?

Wieszak do przedpokoju: jaki wybrać?

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 22 lip 2020 14:37

Wieszak do przedpokoju: jaki wybrać?

Przedpokój to łącznik wnętrza domu z jego zewnętrznym otoczeniem. To także pierwsze pomieszczenie, w którym witamy gości. Zatem stanowi swoistą wizytówkę dla właścicieli mieszkania lub domu. Dlatego wielu z nas przykłada szczególną uwagę do wystroju tego pomieszczenia oraz jego funkcjonalności. Przekonaj się już dziś, z jakimi meblami warto urządzić przedpokój!

Szafa czy wieszak na ubrania - co warto wybrać?

Wielu z nas staje przed sporym dylematem, gdy urządza przedpokój. Pierwszą zagwozdkę stanowi wybór mebli. Wieszak do przedpokoju czy szafa? Są to dwa różne meble, które różnią się między sobą wyglądem oraz funkcjonalnością. Często jest to niewielkie pomieszczenie, a musi spełniać sporo funkcji i jednocześnie dobrze wyglądać. To nie tylko wizytówka właścicieli, ale i pierwsze pomieszczenie witające domowników po powrocie do domu. Zatem warto rozważyć zalety obu rozwiązań, przed podjęciem decyzji.

Szafa w przedpokoju to rozwiązanie dla osób ceniących porządek oraz minimalną ilość rzeczy, które przechowywane są w otwartych meblach. Produkt ten pozwala w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń przedpokoju, jak i doskonale uporządkować wiele przedmiotów. Dzięki temu wszystkie kurtki, płaszcze, czapki, szaliki i torebki znajdą swoje miejsce. Także na buty znajdzie się odrobina miejsca. Koniec z upychaniem ich po szafach i pudłach, jak i częstym poszukiwaniem ulubionego elementu garderoby wierzchniej.

Natomiast wieszak na ubrania to mebel z kategorii otwartych, który wymaga od właściciela znacznie większego dbania o porządek w przedpokoju. Mebel ten bardzo często wymaga uzupełniania o dodatkowe akcesoria, jak pufa lub siedzisko z półkami na buty. Dzięki temu zapewni odrobinę miejsca do przechowywania, jednak tylko wybranych przedmiotów. To propozycja dla osób ceniących sobie tradycyjne rozwiązania, ale i mających przyzwyczajenia. Do niedawna większość polskich domów miała wieszak na ubrania w przedpokoju.

Wieszak ścienny czy stojący w przedpokoju
Wieszak ścienny to najpowszechniej spotykana forma tego mebla, która dostępna jest w wielu wariantach. Różnią się one między sobą przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Mimo wszystko wciąż dominuje drewno, które jest najlepszym budulcem na wieszak. Wieszaki tego typu dostępne są w wielu kolorach i stylach, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Mebel ten nie wymaga jednocześnie dużej przestrzeni. Łatwo jest go dopasować do pozostałych mebli, dlatego chętnie wybierany jest przez właścicieli małych mieszkań.

Natomiast wieszak stojący w przedpokoju to rozwiązanie, na które nie każdy może sobie pozwolić. To niezwykle zdobny mebel, który bardzo często wykonany jest z giętego drewna lub metalu. Dzięki temu w niecodzienny i gustowny sposób zdobi przedpokój. Wymaga jednak sporo przestrzeni, aby jego użytkowanie było wygodne. Atutem tej propozycji jest w wielu przypadkach uchwyt na parasole, gdyż często nie mamy ich jak przechowywać!

Tradycja a nowoczesność - oblicza wieszaków do przedpokoju
Klasyczny wieszak do przedpokoju większości z nas kojarzy się z meblem wykonanym z drewna, który posiada wiele elementów zdobnych. Najczęściej ma zachowany kolor drewna, gdyż jest tylko delikatnie polakierowany. Produkt ten charakteryzuje się niezwykłą uniwersalnością, jak i trwałością. Nic dziwnego, że wciąż jest ceniony przez szerokie grono konsumentów. Umożliwia jednocześnie szybkie wprowadzenie zmian, gdyż wystarczy papier ścierny i odrobina farby, aby odmienić jego oblicze. Pragnąc nadać charakteru temu meblu można również zmienić uchwyty na ubrania, na bardziej wyszukane.

Nowoczesne wieszaki do przedpokoju zazwyczaj wykonane są z metalu, który pozwala stworzyć wiele ciekawych i wyjątkowych wzorów. Dlatego wybór jest przeogromny! Mapa Świata, rower, wzór kota a może ptaki siedzące na gałęzi. To tylko część wieszaków, jakie oferuje obecnie nowoczesny design. Produkt ten wyróżnia prostota, ale i precyzja wykonania. Gotowy wieszak stanowi unikalną ozdobę każdego przedpokoju, dzięki czemu zyskuje on niepowtarzalny charakter.

Czy szafka na buty powinna być dobrana do wieszaka na ubrania?
Zdania w tej kwestii są podzielone, ale i uzależnione od wyboru zastosowanych rozwiązań w przedpokoju. Na rynku dostępnych jest wiele kompletów mebli do przedpokoju, które zawierają w zestawie wieszak na ubrania, siedzisko, czy szafkę na buty. To z pewnością propozycja dla osób, które cenią sobie proste i szybkie rozwiązania. Jest to niewątpliwie zestaw dla osób, ceniących sobie jednolitość. Dla osób pragnących się wyróżnić szafka na byty nie musi być idealnie dobrana do wieszaka. Warto wtedy postawić na akcent kolorystyczny, lub bardziej zdobny wieszak na ubrania czy prostej szafce na buty. Jednak które rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania? Decyzję pozostawiamy Tobie!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ