Tempa. Fot. 4IQ

Tempa. Fot. 4IQ

  • Autor: bm
  • 21 cze 2017 08:10 (aktualizacja: 22 cze 2017 09:13)

Wiszące fotele - alternatywa dla mebli wypoczynkowych

Podwieszane meble wypoczynkowe to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych foteli i sof, a ponadto - atrakcyjny element wnętrza. Mogą być wykonane z drewna, wikliny, rattanu, technorattanu lub innego tworzywa. Nadają się zarówno do domowego salonu, jak i na taras czy do ogrodu.

Pierwsze kosmiczne fotele fińskiego projektanta Eero Aarnio zrobiły furorę pod koniec lat 60. XX wieku. Obecnie w ofercie rynkowej mamy wiele interesujących wariacji na temat słynnego Bubble Chair – podwieszane u sufitu i na stelażach, wykonane z modrzewia syberyjskiego, wikliny, rattanu lub trwałego i odpornego na słońce czy deszcz technorattanu, w formie ściętej kuli, kokonu, kropli wody, skorupy orzecha kokosu – do wyboru, do koloru.

Fotele wiszące są uniwersalne – nadają się do różnych pomieszczeń: pokoju dziecka, domowego biura, a także salonu lub sypialni. W wersji pokojowej mogą być ciekawym uzupełnieniem aranżacji wnętrza, pod warunkiem zachowania odpowiedniej odległości od ścian i elementów umeblowania. Sprawdzą się świetnie na tarasie, balkonie i w ogrodzie – zwłaszcza modele, w których odpoczywamy w pozycji półleżącej. Polecamy szczególnie te na stelażach, wolnostojące – są lekkie, łatwe w montażu i przenośne, można je ustawiać w dowolnym miejscu. Fotele wiszące są bezpieczne – wykonane z solidnych materiałów, ergonomiczne, znoszą obciążenie od 120 do nawet 300 kilogramów. Uzupełnione wielobarwnymi poduchami gwarantują znakomity wypoczynek na świeżym powietrzu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ