Witryny z kolekcji Rossano. Fot. Mebin

Witryny z kolekcji Rossano. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 24 cze 2019 10:11 (aktualizacja: 25 cze 2019 10:30)

Witryna – tradycja w nowoczesnej odsłonie

Chociaż witryna to mebel kojarzący się z dawnymi czasami, arystokracją czy przedwojenną inteligencją, z powodzeniem funkcjonuje również na współczesnym rynku meblarskim. Jest doskonałym uzupełnieniem zestawu mebli do jadalni lub salonu.

Witryny znajdziemy w kolekcjach mebli jadalnianych wielu polskich producentów. Mogą być klasyczne lub lekko stylizowane (Mebin, Taranko), albo nowoczesne, o prostych geometrycznych kształtach i modnych okleinach (Meble Wójcik, Forte czy BRW). Najczęściej są przeszklone, dzięki czemu dobrze spełniają swoją najważniejszą rolę – pozwalają wyeksponować piękną zastawę stołową czy inne przedmioty dekoracyjno-użytkowe.

Współczesne modele witryn (np. Santorini, Sempre, Maganda i Rossano firmy Mebin) są równie eleganckie jak te z przeszłości, ale zwracają uwagę oryginalnym designem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Wykonane ze szlachetnych materiałów, wysokie, wolnostojące bryły występują najczęściej w dwóch wersjach – pojedynczej (węższa, w formie „słupa”) i podwójnej. Za przeszklonymi drzwiczkami mieszczą się szklane półki, delikatnie podświetlone LED-ami. Na dole znajdują się pełne drzwiczki i półki lakierowane. Witryny mogą być lewo- lub prawostronne, a więc z łatwością jesteśmy w stanie wkomponować je w różne miejsca w mieszkaniu. Wszystkie drzwi wyposażone są w wygodny system otwierania push to open lub cichego domykania.

Model Santorini czerpie inspirację z dzieł sztuki użytkowej polskiego modernizmu. Witryny Sempre cechuje prosta, geometryczna linia i łagodne zaokrąglenia na krawędziach. Mają coś z ducha art déco, choć bez wątpienia całość silnie osadzona jest w stylistyce XXI wieku. Uniwersalny minimalizm połączony z klasyką to cechy mebli z linii Rossano i Maganda.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ