Riva, Mebin

Riva, Mebin

  • Autor: bm
  • 26 cze 2017 13:20 (aktualizacja: 28 cze 2017 21:01)

Witryna - ważny element tradycyjnej polskiej jadalni

Trochę zapomniana, kojarząca się z klasycznym, eleganckim wnętrzem, porcelanową zastawą stołową i spotkaniami w gronie rodziny- witryna to jeden z najważniejszych elementów tradycyjnie umeblowanej jadalni. Pełni rolę mebla do przechowywania, ale również zdobi i podkreśla klimat wnętrza.

CZYTAJ TEŻ: Meble wypoczynkowe do dużych wnętrz

Witryna to idealna propozycja mebla do salonu lub jadalni. Pojedyncza lub podwójna, najczęściej stojąca, dzięki charakterystycznym, dużym przeszkleniom pełni funkcję reprezentacyjnego mebla na dekoracyjne przedmioty. Może występować w wersji klasycznej, na nóżkach – niekiedy efektownie wyprofilowanych. Stylizowana – posiada elegancką linię o obłych, wypukło-wklęsłych kształtach, ozdobne frezy i fantazyjne uchwyty. Z kolei nowoczesna – wyróżnia się prostą geometryczną formą o gładkich powierzchniach frontów, jest posadowiona na nóżkach lub na cokole i często przykuwa uwagę asymetrycznym motywem. Mimo iż design mebla z ponad trzystuletnim rodowodem uległ przeobrażeniom, o jego estetyce nadal decyduje materiał i wykonanie.

Funkcją witryny jest eksponowanie przedmiotów, dlatego przy wyborze mebla powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj przeszklenia i oświetlenie półek. W drzwiach witryn najczęściej montuje się szkło Antisol. Efekt barwionego szkła w kolorze brązu, zieleni, błękitu, grafitu lub czerni zostaje zwielokrotniony, gdy połączymy go z subtelnym ledowym oświetleniem półek.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ