Fot. Aster Cucine

Fot. Aster Cucine

  • Autor: bm
  • 16 gru 2016 08:54 (aktualizacja: 16 gru 2016 14:17)

Włoskie meble kuchenne na polskim rynku

Włoska firma Aster Cucine od około roku współpracuje w Polsce z Galerią Heban i oferuje klientom polskiego rynku meble kuchenne w stylu glamour. Jakie materiały wykorzystuje włoski producent? Z jakimi projektantami współpracuje? O tym mówi Pietro De Riso – dyrektor eksportu Aster Cucine.

Jakie materiały wykorzystuje Aster Cucine do produkcji mebli kuchennych?

Pietro De Riso – dyrektor eksportu Aster Cucine: Bardzo różne w zależności od kolekcji. Wciąż poszukujemy nowych materiałów. Gdy powstaje projekt, zastanawiamy się co będzie do niego najbardziej pasowało i rozważamy nawet najbardziej niespotykane propozycje. Na przykład w kolekcji Factory wykorzystujemy metal połączony ze starym drewnem z rozbiórek domów. Firma, która nam je dostarcza, gwarantuje, że ma ono od 30 do 80 lat. Używamy też naturalnego kamienia, nie tylko granitu, ale też łupka, który doskonale się sprawdza w meblach kuchennych. W kolekcji Luxury Glam na przykład pojawia się skóra, mahoń i niestandardowe kolory, które są niedostępne w palecie RAL. Nasi klienci są bardzo wymagający i my staramy się temu sprostać z dobrym skutkiem.

Która z kolekcji Aster Cucine cieszy się największym powodzeniem?

Pietro De Riso: Współpracujemy z całym światem, więc obserwujemy, że każdy kraj ma swoje preferencje. Naszą siłą jest to, że jesteśmy bardzo elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb klientów. Realizujemy indywidualne zamówienia, nawet najbardziej niecodzienne. W Polsce dominuje ostatnio nowoczesna klasyka i glamour. Zakładamy, że niedługo będzie też zainteresowanie kuchniami z kolekcji Factory, bo wszelkie nowinki w Polsce zwykle przyjmują się dwa lata później, niż w innych krajach.

Aster Cucine reprezentuje niepowtarzalny design i luksus, niezależnie od tego czy są to kuchnie w stylu glamour czy industrialnym. W jaki sposób rodzą się te pomysły? 

Pietro De Riso: Współpracujemy ze znakomitymi projektantami, którzy są bardzo kreatywni. A pomysły rodzą się podczas pobytu w różnych miejscach, takich jak restauracje, kawiarnie, hotele i z obserwacji świata. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ