Zalf

Zalf

  • Autor: bm
  • 13 sty 2017 09:18 (aktualizacja: 16 sty 2017 11:01)

Wnętrze garderoby - zobacz, jak można je zaprojektować!

Na polskim rynku dostępne są wszelkie rodzaje, wymiary i kombinacje systemów umożliwiających sprawną organizację szafy. Rozwiązania te pomogą spełnić wymagania stawiane współczesnym zabudowom garderoby, która może być nie tylko funkcjonalna, ale również cieszyć oko estetycznym wyglądem.

Wyposażenie wnętrz szaf i garderób znajdziemy zarówno w ofercie producentów systemów drzwi przesuwnych, jak i w ofertach dostawców wszelkiego rodzaju akcesoriów meblowych.Obie grupy producentów dbają nie tylko o funkcjonalność swoich produktów, ale także o to, by dobrze komponowały się z całością zabudowy i tworzyły efektowne i modne wnętrze garderoby.

Najchętniej wybieranymi elementami wyposażenia szaf są niezmiennie tzw. akcesoria standardowe, czyli: drążki, wieszaki, kosze druciane i półki. Szeroka gama długości pozwala montować je w praktycznie każdej wnęce. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się wieszaki dedykowane konkretnym ubraniom; w zależności od potrzeb można zamontować wieszak na krawaty, paski, spódnice czy spodnie. Bardzo poręczną opcją są pantografy, zapewniające optymalne wykorzystanie górnych części szafy lub przestrzeni trudno dostępnych.

Co proponują producenci? Na przykład półki „Extendo” firmy Peka są świetną propozycją na zagospodarowanie wnętrza. Zapewniają szybki dostęp dzięki możliwości łatwego wysunięcia jedną ręką. Dodatkowo można zastosować magnetyczne barierki, które ustawione pomiędzy ubraniami czy przedmiotami, łatwiej organizują porządek wewnątrz półki i pozwalają na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. Z kolei w garderobie "Ecoline" (Raumplus) instalowane są różnej wielkości półki otwarte i zamykane, a nawet  przeznaczone do narożników w kształcie litery „L”. Szuflady wyposażone są w wyściełane alcantarą organizery na biżuterię, zegarki i inne drobne akcesoria. Dostęp do wiszącej odzieży ułatwiają tzw. pantografy, czyli drążki opuszczane za pomocą dźwigni. Z kolei do przechowywania butów idealne są wysuwane półki płaskie lub ustawione pod lekkim kątem. W zależności od potrzeb i zasobności portfela garderobę wyposażyć można w oświetlenie. Ledowe listwy  instalowane są w drążkach, frezowanych półkach, bądź jako listwy na pionowych krawędziach mebla.

"Dobrze zaprojektowana garderoba wymaga odpowiedniej oprawy, nie tylko pasującej do charakteru wnętrza, ale i takiej, która podkreśli walory aranżacji, a zatuszuje hipotetyczne niedociągnięcia konstrukcyjne ścian. Tu możliwości mamy naprawdę wiele – rozpoczynając od szerokiej gamy kolorystycznej frontów, poprzez materiał użyty do ich wykonania, na zdobieniach i detalach kończąc. – Innowacyjne technologie produkcyjne pozwalają osiągnąć dziś niemal dowolne wykończenie frontu – od imitacji różnorodnych powierzchni przez pełne szklenie, na surowym, industrialnym „looku” kończąc." - mówi Joanna Repko z firmy GTV, która również ma bogatą ofertę tego typu akcesoriów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ