Projekt Tomasz Czajkowski/Dekorian

Projekt Tomasz Czajkowski/Dekorian

  • Autor: bm
  • 27 lut 2017 07:30

Wnętrze w stylu kolonialnym - ciekawe meble i detale

Łoże z baldachimem, sofy w tapicerce z naturalnej skóry, podświetlona witryna z dekoracyjnymi okuciami... Wszystkie te elementy wyposażenia wnętrza domu pod Białymstokiem stworzyły klimat typowy dla stylu kolonialnego, ale w nowoczesnym wydaniu.

Dom powinien być uszyty na miarę - taką filozofię wyznaje w swojej pracy architekt Tomasz Czajkowski. W jednej ze swoich ostatnich realizacji starał się wykreować idealne tło dla głównych bohaterów projektowanej rezydencji - jej mieszkańców. Inspirował się przede wszystkim osobą inwestora, którego największą pasją są żeglarstwo oraz podróże. Partnerem wykonawczym tego oryginalnego projektu był salon z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Efekt, który udało się uzyskać, można określić mianem domu kolonialnego. Na jego nowoczesną interpretację kłada się paleta wykorzystanych barw (między innymi z palety Para Paints ), materiały zastosowane do wykończenia podłóg i ścian, a także meble i drobne detale, które razem budują wyjątkowy nastrój. Kolorystyka przypomina paletę barw bursztynu i kamieni znalezionych nad brzegiem morza. Ciepła karmelowa podłoga w gabinecie została zestawiona ze stalowoszarymi ścianami ozdobionymi obrazami z żeglarskimi motywami. Podobny kontrast obserwujemy w małżeńskiej sypialni oraz łazience, łączącej chłodne i ciepłe kolory szlachetnych kamieni, a nawet w salonie, gdzie bursztynowa barwa, pojawiająca się pod postacią ognia w kominku, towarzyszy delikatnym pastelom na ścianach. 

Architekt postawił na naturalne i wysokiej jakości materiały wykończeniowe, które nadają wnętrzom bardzo luksusowego, wyrafinowanego i egzotycznego charakteru. Na ścianach króluje naturalny kamień: bazalt i trawertyn. Elewację oraz ściany w salonie spa pokrywają tradycyjnie prezentujące się, ale innowacyjne, jeśli chodzi o swoją strukturę, spieki kwarcowe marki Laminam (dystrybuowane przez salony Dekorian). Podłogi w większości pomieszczeń wykonano z drewna, które stanowi także element konstrukcyjny stolarki drzwiowej, mebli i zabudów. W salonie, gabinecie oraz pokoju kinowym odważono się na tapicerkę z naturalnej skóry.

W domu pojawiają się także elementy typowe dla stylu kolonialnego: łóżko z baldachimem oraz efektowny kredens, przywołujący na myśl gablotkę ze słynnych gabinetów osobliwości. Małżeńskie łoże ma jednak bardzo współczesną formę i oprawę (fotel Vitra czy podnóżki z serii Barcelona projektu Miesa van der Rohe). Z kolei nowoczesna, podświetlona i opatrzona dekoracyjnym okuciem witryna w jadalni skrywa nie tylko pamiątki z podróży - intrygujące rzeźby, ale także imponującą kolekcję szkła.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ