Mario Bellini

Mario Bellini

  • Autor: bm
  • 19 kwi 2016 08:15 (aktualizacja: 19 kwi 2016 13:29)

Wyjątkowe krzesło projektu Mario Belliniego

Podczas tegorocznej edycji Design Week w Mediolanie można było obejrzeć ciekawy przykład połączenia designu i technologii – krzesło „Cactus”, w którym zastosowano technologię Airbump – wykorzystaną w modelu Citroena – C4 Cactus.

„Cactus Chair” - to mebel zaprojektowany przez słynnego włoskiego projektanta Mario Belliniego, którego zainspirowała technologia Airbump zastosowana w Citroënie C4 Cactus. Marka Citroën wykorzystała to ważne wydarzenie w świecie designu, by pokazać swoją kreatywność stylistyczną poprzez ekspozycję dwóch najnowszych modeli swoich samochodów.

Technologia Airbump została stworzona z myślą o samochodach. Ta elastyczna osłona z termoplastycznego tworzywa uretanowego, która ma chronić nadwozie przed drobnymi, codziennymi stłuczkami, zawiera pęcherzyki powietrza i jest łatwa w utrzymaniu. Zaintrygowany i zafascynowany tą technologią mediolański architekt Mario Bellini postanowił ją wykorzystać w innej dziedzinie, tworząc wykorzystywany na co dzień przedmiot o śmiałej formie. Architekt znalazł wiele wspólnych punktów pomiędzy wnętrzem samochodu i domu: drzwi, siedzenia, okna… „Kiedy firma Citroën Italia pokazała mi technologię Airbump, dotykając osłon, od razu pomyślałem, że warto zaprojektować nowe krzesło, które miałoby lekkość krzesła wykonanego z plastiku, a jednocześnie oferowałoby komfort krzesła tapicerowanego” - wyjaśnia Mario Bellini.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ