Biel i bezuchwytowe fronty to sposób na efektowny wygląd kuchni. Fot. Studio Max Kuchnie

Biel i bezuchwytowe fronty to sposób na efektowny wygląd kuchni. Fot. Studio Max Kuchnie

  • Autor: bm
  • 03 kwi 2018 11:57 (aktualizacja: 03 kwi 2018 13:07)

Wysoka zabudowa w kuchni - jak osiągnąć najlepszy efekt?

Kuchenna wysoka zabudowa jest praktycznym rozwiązaniem, wymaga jednak odpowiednich produktów i pomysłów aranżacyjnych, aby nie przytłaczała pomieszczenia i wyglądała efektownie.

CZYTAJ TEŻ: Dobrze zorganizowana szuflada

Z nowoczesnych projektów kuchni coraz częściej znikają typowe szafki górne, wiszące nad blatem. Pojawiają się w zamian za to całościenne zabudowy, które są funkcjonalne, pojemne i mogą też atrakcyjnie wyglądać. Zabudowa całościenna spełni swoją rolę nie tylko w otwartych kuchniach dużych domów, ale również aneksach kuchennych w małych mieszkaniach. Jak sprawić, by nie przytłaczała pomieszczenia? "Szeroki wachlarz dostępnych systemów i okuć meblowych pozwala projektować zabudowę meblową przełamującą „kuchenną rutynę” i w miejsce dwóch rzędów zabudowy górnej i dolnej, które nie zawsze są najlepszym wyborem, wprowadzić na przykład jeden wysoki rząd wygodnych szuflad zamkniętych dużym, estetycznym frontem" - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

Użytkownicy kuchni coraz częściej decydują się na zabudowanie całej ściany, aż po sufit. Taka zabudowa meblowa jest bardzo pojemna, nie może jednak przytłaczać ani zaburzać designu wnętrza. Dlatego warto nie tylko starannie dobrać dekor frontów, ale też rozważyć rezygnację z uchwytów, co wiąże się z zastosowaniem systemów otwierania przez naciśniecie frontu typu Push to open. Dobierając odpowiedni typ zawiasów o możliwości regulacji w wielu płaszczyznach można uzyskać bardzo cienkie i idealnie równe szczeliny pomiędzy drzwiczkami, co zdecydowanie wpłynie na piękny wygląd całej zabudowy. Meble będą wówczas tworzyły niemal gładką ścianę, bez wyraźnego podziału na fronty, wprowadzając harmonię do wnętrza.

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku wysokiej zabudowy kuchennej jest ukrycie zawartości szafek, jak również sprzętu AGD za frontami przesuwnymi. "W przypadku systemu InLine XL do drzwi przesuwnych wystarczy delikatnie pociągnąć za krawędź nawet dużych i szerokich frontów, aby te praktycznie same się otworzyły - mówi Joanna Nowak. -  "Po otwarciu drzwi idealnie się pokrywają jedne za drugimi, co zapewnia wygodny dostęp do sprzętu AGD, szuflad czy wysuwanych koszy cargo. Dzięki zintegrowanej amortyzacji, która delikatnie i bezgłośnie wyhamowuje drzwi podczas zamykania i otwierania, nie usłyszymy uciążliwego hałasu ich trzaskania o korpus szafy."

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ