Fot. Paged

Fot. Paged

  • Autor: mg
  • 23 sty 2015 14:06 (aktualizacja: 27 sty 2015 22:20)

Wystawa krzeseł Pagedu w salonach Agata Meble

Już 11 lutego 2015 r. w salonie Agata Meble w Warszawie można będzie obejrzeć wystawę, na której znajdzie się trzynaście specjalnie wyselekcjonowanych modeli krzeseł Pagedu. Prezentowane produkty pochodzą z różnych okresów działalności firmy.

W historii wzornictwa przemysłowego krzesło zajmuje ważne miejsce. Stworzenie udanego projektu tego z pozoru nieskomplikowanego i powszechnego mebla jest ogromnym wyzwaniem. Od wieków mierzą się z nim najlepsi projektanci, wierząc, że spośród wszystkich innych obiektów, to właśnie krzesło stanowi swego rodzaju manifest wartości swoich czasów, staje się symbolem epoki i ponadczasową ikoną. Celem odbywającego się w salonach Agata Meble cyklu wystaw będzie zaprezentowanie wagi kulturowej krzesła. Trzynaście modeli wyprodukowanych przez Paged, pokazanych w czasie trwania akcji, to nie tylko opowieść o historii krzesła. Wystawa odsłania również konteksty społeczne i kulturowe tego mebla oraz stanowi świadectwo roli, jaką pełni Paged w dziedzinie światowego projektowania. Ten ostatni aspekt najpełniej wyraża ambitne wzornictwo "Paged Collection", ale także klasyczne krzesło "14" Michaela Thoneta lub bardziej współczesny model "Antilla". Produkowane na masową skalę są znane na całym świecie i stanowią niekwestionowane ikony designu - mówi o wystawie Tomek Rygalik, dyrektor kreatywny Paged.

Nasze salony, odwiedzane przez kilka milionów Polaków rocznie, to doskonałe miejsce, żeby promować dobry polski design – mówi o pomyśle wystawy Angelika Anusiewicz-Bochenek, zastępca Dyrektora Działu Marketingu w firmie Agata Meble. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ