Wystawa projektów z warsztatów Dobry Tydzień Projektanta 2017. Fot. Dobroteka

Wystawa projektów z warsztatów Dobry Tydzień Projektanta 2017. Fot. Dobroteka

  • Autor: bm
  • 05 kwi 2018 10:20 (aktualizacja: 11 kwi 2018 08:12)

Wystawa mebli młodych designerów w Dobrotece

W Dobrotece w Dobrodzieniu można oglądać wystawę produktów, które są efektem warsztatów Dobry Tydzień Projektanta. Warsztaty, które odbyły się jesienią 2017, dały możliwość współpracy młodych projektantów z producentami mebli.

Efektem tych działań są prototypy meblowe. Produktem stworzonym przez zespół projektantek Agnieszki Kowal i Wioletty Szymczyk oraz firmę Kler jest sofa OP. Powstała na bazie stelażu z funkcją spania, który w prosty sposób zamienia kanapę w wygodne łóżko. Kanapa została wykonana w tkaninie z kolekcji plecionek o naturalnym wyglądzie. Sofa jest świetnym rozwiązaniem dla niewielkich mieszkań, w których brakuje miejsca na osobną sypialnię. 

Zespół projektantek Małgorzata Płoskońska i Dagmara Pająk współpracował z firmą Meble Jonczyk. Efektem jest Komoda V - system meblowy składający się z dwóch elementów: komody oraz dekoracyjnej lampy. Każdy z modułów może funkcjonować jako niezależny mebel. Charakterystycznym elementem mebla jest frezowany motyw, nawiązujący do wzorów zakopiańskich, pojawiający się na frontach i na kloszu lampy. 

"Mentos" i "Precel" to siedziska, będące efektem współpracy warsztatowej projektantek Agnieszki Pluszczewicz i Pauliny Sobczyk z firma Sit Sit. "Mentos" to dwa okrągłe, wypełnione granulatem siedziska nawiązujące do stylu skandynawskiego dzięki swojej formie, materiale oraz kolorystyce. Pufy mogą występować w dwóch konfiguracjach, jako podwójne siedzisko bądź dwie pojedyncze poduchy. "Precel" to propozycja miękkiego siedziska inspirowanego plecionymi formami. Składa się z jednego wałka wypełnionego kulką silikonową, uformowaną w kształt wygodnego siedziska z delikatnym oparciem.

Wszystkie meble powstałe podczas warsztatów Dobry Tydzień Projektanta 2017 mają szansę wejść do kolekcji marki meblowej DO-M.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ