Fot. Zietaprozessdesign

Fot. Zietaprozessdesign

  • Autor: bm
  • 01 kwi 2019 14:00 (aktualizacja: 03 kwi 2019 14:14)

Wystawa projektów Oskara Zięty podczas Milan Design Week

Podczas tegorocznej edycji targów Salone del Mobile i wydarzenia Milan Design Week Oskar Zięta i jego studio zaprezentują zaskakujące projekty, które wykraczają poza ramy regularnego projektowania, przełamują stereotypy typowych mebli i wchodzą z kontrowersyjnymi formami w dziedzinę sztuki.

Nowa kolekcja zostanie zaprezentowana na wystawie „Meble nieporządku” na Salone del Mobile w Mediolanie, hala 6, stoisko E33. Sercem wystawy będzie premiera nowej instalacji artystycznej Oskara Ziety - imponującego wieloelementowego lustra "Nucleus". Obiekt ten, przekraczający archetyp wspólnego lustra, został wykonany z kilku elementów polerowanej stali nierdzewnej, pokrytej specjalną powłoką. Podczas Milan Design Week odbędzie się premiera nowej kolorystycznej linii kolekcji "Gradient". Nowe wykończenie łączy wyjątkowy zestaw kolorów.

Obiekty stworzone w technologii FIDU charakteryzują się niezwykłą lekkością i trwałością. Pozwoliło to na stworzenie prototypu krzesła, należącego do kategorii ultralekkich przedmiotów.Oskar Zięta stworzył prototyp inspirowany słynnym krzesłem Gio Ponti 699 Superleggera - "Rabarbar". Projekt stał się symbolem jednej z ważnych cech technologii FIDU - lekkości i trwałości. Stworzono bardzo lekką konstrukcję z aluminium o wysokim stosunku wytrzymałości do masy.

"Crystals" to seria lustrzanych obiektów łączących geometryczne kształty z gładkimi, miękkimi elementami nadmuchiwanych form metalowych. Polerowane powierzchnie zakrzywiają światło, tworząc grę odbić i cieni. Z kolei stół "Crystals" to zupełnie nowa koncepcja i ewolucja serii przedmiotów inspirowanych diamentami. Wewnętrzna część podstawy stołu, z lustrzanymi powierzchniami tworzy kalejdoskop, zakrzywioną rzeczywistość. W ten sposób ludzie spoglądający na obiekt doświadczają kolorowych złudzeń optycznych. 

Prace Oskara Zięty zostaną zaprezentowane także na stoisku słynnego włoskiego producenta mebli Cierre Inbotitti, który doda do swojej wystawy na Salone del Mobile lustra "Rondo Gradient" i lustra "Crystals".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ