Fot. Studio Rygalik

Fot. Studio Rygalik

  • Autor: bm
  • 17 cze 2017 14:31

Wystawy, prelekcje, spotkania z projektantami - wkrótce Noc z Designem

Jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność i w jaki sposób może poprawić jakość naszego życia? O tym będzie można przekonać się 22 czerwca we Wrocławiu, podczas 9. edycji Nocy z Designem. Wystawy, premiery, spotkania z czołowymi projektantami – wszystko to już wkrótce w Galerii Wnętrz Domar.

Hasło tegorocznej edycji - #Zwolnij - zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia.

- Co roku Noc z Designem przybliża Wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga, „DYM”: „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej” . Według nas to  manifest życia uważnego, zorientowanego na piękno, rozwój, koncentrację na tym, co ważne i wartościowe. Chcemy pokazać dizajn, który służy człowiekowi , dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami – mówi Jakub Wallner, Dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

20 wystawców, 14 ekspozycji, 9 warsztatów w tym prezentacje gwiazd designu światowego formatu – to wszystko będzie można zobaczyć w Galerii Wnętrz Domar. Dorota Koziara Gość Specjalny 9 Nocy z Designem, przedstawi kolekcję stolików Pelagie dla Comforty , kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar dla Noti, Renesans, czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Wind of Salento – kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie dla Christian Dior. Studio Rygalik zaprezentuje minimalistyczną kolekcję Tre Product, z kolei Oskar Zięta przybliży powstawanie gigantycznej rzeźby NAWA, której premiera na wrocławskiej Wyspie Daliowej odbędzie się 24 czerwca. Zobaczymy też jego G-Table i lustra Tafla. Podczas tegorocznej Nocy z Designem odbędzie się też premiera kolekcji tapet Hommage z pracowni Zahy Hadid, zmarłej w ubiegłym roku królowej architektury. Uwagę zwraca również projekt kuratorski Sylwii Gulewicz-Wysockiej,– Re-Cycle Story czyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyclingu.

22 czerwca w Galerii Wnętrz Domar odbędzie się również kolejna odsłona plenerowych meblorzeźb Dobroteki, zobaczymy ponadto Dobry Tydzień Projektanta. Specjalnie na Noc z Designem powstała także wystawa Vintage Voyagers, autorstwa dra Tomasza Chołuja z ASP we Wrocławiu. Ciekawie zapowiada się również wystawa Splątane Agnieszki Bar, po raz pierwszy prezentowana w Polsce, wystawa, która łączy technikę szkła dmuchanego z plecionkarstwem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ