Fotele z serii Do-Maru. Projekt Doshi Levien dla marki B&B Italia. Fot. Doshi Levien/B&B Italia

Fotele z serii Do-Maru. Projekt Doshi Levien dla marki B&B Italia. Fot. Doshi Levien/B&B Italia

  • Autor: mg
  • 23 gru 2016 09:19 (aktualizacja: 23 gru 2016 13:26)

Założyciele Doshi Levien będą gośćmi w Poznaniu

Nipa Doshi oraz Jonathan Levien, projektanci, którzy założyli pracownię Doshi Levien, będą gośćmi specjalnymi "Arena Design", która odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-17 marca 2017 roku. Studio współpracuje z takimi znanymi międzynarodowymi markami, jak Moroso, B&B Italia czy Cappellini.

Tradycją kolejnych edycji "Arena Design" jest udział gości specjalnych - projektantów o międzynarodowej renomie, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z miłośnikami wzornictwa i młodymi adeptami designu. Poznań odwiedzili już m.in. Edward Barber, Inga Sempé, Brodie Neill oraz Sander Mulder, Oprócz wykładu wygłaszanego przez gościa specjalnego, w programie imprezy jest również wystawa jego projektów.

Doshi Levien jest międzynarodowym studiem projektowym, którego założycielami są Nipa Doshi oraz Jonathan Levien. Jego siedziba mieści się w Londynie. Projektanci współpracują ze sobą już ponad 10 lat. Nipa dorastała w Indiach i studiowała projektowanie w National Institute of Design. Z kolei Jonathan specjalizował się w meblarstwie. Poznali się w Royal College of Art. 

Studio Doshi Levien projektowało już dla takich marek, jak Moroso, Kvadrat, B&B Italia, Cappellini, Camper oraz Swarovski.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ