Na pierwszym planie: Karolina Hołdys, laureatka konkursu stoi między Bożeną Gargas, prezes IWP (od lewej), a Wandą Zwinogrodzką, wiceminister MKiDN. Na drugim planie jury oraz finaliści konkursu Fot. PAT MIC/IWP.

Na pierwszym planie: Karolina Hołdys, laureatka konkursu stoi między Bożeną Gargas, prezes IWP (od lewej), a Wandą Zwinogrodzką, wiceminister MKiDN. Na drugim planie jury oraz finaliści konkursu Fot. PAT MIC/IWP.

  • Autor: mg
  • 12 cze 2017 16:13 (aktualizacja: 14 cze 2017 08:41)

Znamy finalistów konkursu "Young Design"!

9 czerwca br. w Warszawie został rozstrzygnięty konkurs "Young Design", organizowany już po raz 10. przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego z myślą o promowaniu młodych, zdolnych projektantów. W gronie finalistów znalazła się także młoda projektantka mebli Kaja Nosal.

Zawiasy do cienkich frontów dają nowe możliwości projektantom!

"Young Design" to projekt, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia - takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.
Finalistów konkursu i ich projekty ocenia Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu - polskich producentów oraz dystrybutorów. Nagrodę otrzymuje projektant, który - poza dobrymi projektami - najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.

W jubileuszowej, 10. edycji "Young Design" zwyciężyła Karolina Hołdys, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Otrzymała ona stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. zł, ufundowane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Karolina Hołdys, projektantka, absolwentka krakowskiej i katowickiej ASP, specjalizuje się  w zakresie projektowania form funkcjonalnych z zakresu medical design. Na co dzień współpracuje z firmami, projektując m.in. produkty, identyfikację wizualną oraz modele 3D.

Jedną z finalistów "Young Design 2017" została Kaja Nosal, absolwentka wzornictwa na ASP w Katowicach,. Została ona wyróżniona przez firmę Paged Meble propozycją stażu. W finale konkursu Kaja Nosal zaprezentowała  projekt mebli „Party, play, work”, inspirowany codziennym życiem w Bauhausie lat 20. To system mebli, w którym abstrakcyjne formy wielofunkcyjnych obiektów balansują między atmosferą pracy a grą. W jego skład wchodzi m.in. zawieszony na parawanie panel akustyczny, który można stosować jak siedzisko.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ