Stół Taulukko firmy LoftDecora. Projekt: Weronika Poręba. Fot. LoftDecora

Stół Taulukko firmy LoftDecora. Projekt: Weronika Poręba. Fot. LoftDecora

  • Autor: mg
  • 11 kwi 2017 14:20 (aktualizacja: 12 kwi 2017 09:11)

Znamy wyniki konkursu dla młodych projektantów

Firma LoftDecora wzbogaciła swoją ofertę o nowy produkt. Jest on efektem konkursu zorganizowanego przez showroom Euforma, markę LoftDecora oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Konkurs polegał na zaprojektowaniu stołu do jadalni "Dream Big" przy wykorzystaniu dwóch materiałów: drewna i stali.

Ideą konkursu było zaangażowanie młodych, zdolnych studentów w proces projektowy oraz produkcyjny. Tematem konkursu był projekt stołu do jadalni, ale zadanie zostało ograniczone poprzez dobór materiałów, z jakich uczestnicy mogli korzystać – drewno i stal.

Jury, w składzie: mgr Ewa Raczyńska-Mąkowska (UTP), dr Romuald Fajtanowski (UTP), Rafał Krukowski (Euforma), Tomasz Tomaszewski (LoftDecora) oraz Grzegorz Tomaszewski (LoftDecora), przyznało pierwsze miejsce projektowi autorstwa Weroniki Poręby, który ostatecznie nazwano "Taulukko". Jednocześnie przyznane zostały wyróżnienia. Pierwsze z nich powędrowało  do Jakuba Pastuszaka, a kolejne do - Andrzeja Bożka i Lidii Impert.

Marka LoftDecora dodatkowo podjęła decyzję o wdrożeniu do produkcji stolika kawowego autorstwa Łukasza Wojciechowskiego, za co otrzymał on nagrodę specjalną. Mimo że nie był on odpowiedzią na zadanie konkursowe, to spotkał się ze sporym entuzjazmem jury, które doceniło ciekawą formę projektu, będącą rozwinięciem popularnego modelu "C'Hook by LoftDecora".

Stół "Taulukko" jest już dostępny w showroomie Euforma w Bydgoszczy i na stałe wejdzie do oferty sprzedaży zarówno LoftDecora, jak i Euformy.

Zależy nam na pokazywaniu fajnych, zdolnych ludzi. A jeśli dodatkowo możemy im ułatwić wejście na rynek, to dla nas to już jest ogromny sukces. Młodzi projektanci mają głowy pełne niesamowitych pomysłów, świeże spojrzenie, którego producenci stale poszukują - mówi Marcin Różański, współwłaściciel showroomów Euforma.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ