Jednym z najciekawszych obiektów, jakie zostaną ustawione na promenadzie w pobliżu Centrum jest „Scena Posnania”. Będzie ona miejscem zachęcającym do spędzania czasu i wypoczynku, łączącym w sobie funkcje użytkowe i estetyczne. Fot. Apsys Polska

Jednym z najciekawszych obiektów, jakie zostaną ustawione na promenadzie w pobliżu Centrum jest „Scena Posnania”. Będzie ona miejscem zachęcającym do spędzania czasu i wypoczynku, łączącym w sobie funkcje użytkowe i estetyczne. Fot. Apsys Polska

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 23 marz 2016 15:05 (aktualizacja: 29 marz 2016 09:45)

Znani designerzy projektują miejski mebel

Dorota Koziara i Tomasz Augustyniak podjęli się zaprojektowania mebla miejskiego "Sceny Posnania" na promenadzie Centrum Handlowego Posnania. Będzie on wykonany z płyt betonowych, między które zostaną wkomponowane drewniane elementy.

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i jedna z największych inwestycji handlowych realizowanych obecnie w Polsce i Europie Środkowej - o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 powierzchni handlowej Posnania swoją ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko- i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików i 40 restauracji i kawiarni. W pobliżu centrum handlowego Posnania na promenadzie zostanie ustawiona "Scena Posniania", zaprojektowana przez wybitnych polskich designerów - Tomasza Augustyniaka i Dorotę Koziarę. 

Scena Posnania

Jednym z najciekawszych obiektów, jakie zostaną ustawione na promenadzie w pobliżu Centrum jest „Scena Posnania”. Będzie ona miejscem zachęcającym do spędzania czasu i wypoczynku, łączącym w sobie funkcje użytkowe i estetyczne. Do zaprojektowania mebla inwestor zaprosił Dorotę Koziarę i Tomasza Augustyniaka – wybitnych poznańskich designerów, których prace zostały docenione na międzynarodowych wystawach.

Przestrzeń publiczna jest miejscem, w którym często zatrzymujemy się na chwilę żeby odpocząć. Ważne jest więc tworzenie miejsc harmonijnych, dających ludziom szansę na  relaks – mówi Tomasz Augustyniak.

Mebel będzie zbudowany z horyzontalnie ułożonych płyt betonowych, między które zostaną wkomponowane drewniane elementy. Poza funkcją siedzenia i relaksu, będzie mógł też pełnić rolę otwartej sceny na potrzeby różnego rodzaju wydarzeń.

Tworząc ten projekt chcieliśmy zaoferować miastu nie tylko mebel uliczny i miejsce relaksu, ale przede wszystkim Nową Scenę Posnania, otwartą dla wszystkich – mówi Dorota Koziara, współautorka projektu. Oddanie przestrzeni wspólnych planowane jest na wrzesień, na kilka tygodni przed otwarciem samego Centrum.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ