Studio Dobrych Rozwiązań, 11.04 Bielsko-Biała. Fot. Wojciech Napora

Studio Dobrych Rozwiązań, 11.04 Bielsko-Biała. Fot. Wojciech Napora

  • Autor: SDR
  • 17 kwi 2018 10:47 (aktualizacja: 17 kwi 2018 10:50)

Zobacz jak było na SDR w Bielsku-Białej - fotorelacja

W pierwszym spotkaniu Studia Dobrych Rozwiązań zorganizowanym w Bielsko-Białej wzięło udział 50 architektów i projektantów. Partnerem głównym spotkania była firma Cerrad. Oprócz niej swoją ofertę prezentowały także marki Aurora Technika Świetlna, Bel-Pol, CAD Projekt K&A, Duravit i Finishparkiet.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji partnera głównego Studia Dobrych Rozwiązań, marki Cerrad. Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń Cerrad, zaprezentował możliwości aranżacyjne, jakie stwarzają płytki wielkoformatowe marki Cerrad. Zaprezentował także propozycje zastosowań płytek imitujących drewno, beton i cegłę wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Odpowiadał także na wiele pytań publiczności, którą żywo zainteresował temat płytek wielkoformatowych.

O osiągnięciach marki Duravit, łazience przyszłości i najnowszej kolekcji ceramiki Luv mówił Tomasz Maślanka, przedstawiciel marki Duravit. Sporo miejsca poświęcił aspektom jakościowym produktów.

W trakcie spotkania w Bielsko-Białej nie mogło zabraknąć miejsca na oświetlenie architektoniczne. Mówiła o nim Katarzyna Tworek, przedstawicielka Aurora Technika Świetlna. W swej prezentacji przedstawiała różne możliwości oświetlenia wnętrz, nadawania im odpowiedniego klimatu i dopasowywania rodzaju oświetlenia do stylu, w jakim zaaranżowano pomieszczenia.

Po przerwie na kawę i przekąski, w której uczestnicy mogli też odwiedzać stoiska partnerów i konsultować się z ekspertami, na scenie Studia Dobrych Rozwiązań pojawiła się Ewa Linert, architektka z wieloletnim doświadczeniem. Jako ekspert od home stagingu prezentowała najważniejsze kryteria, którym powinni kierować się architekci lub inwestorzy w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub pod wynajem. Jak mówiła Ewa Linert, każdy drobiazg ma znaczenie. Od wystroju i aranżacji, przez odpowiednią sesję zdjęciową, po zapach, unoszący się we wnętrzu.

Na spotkaniu Studia Dobrych Rozwiązań w Bielsko-Białej wystąpił również Krzysztof Kopyczyński, specjalista ds. kontaktów z architektami w firmie Finishparkiet. Zaprezentował on ofertę ekskluzywnych podłóg drewnianych Finishparkiet i przybliżył uczestnikom spotkania proces ich produkcji. Zwracał uwagę na jakość prezentowanych produktów i możliwości aranżacyjne, które dają drewniane podłogi.

Możliwości najnowszej wersji programu CAD Decor Pro zaprezentował Marcin Pietrzyk, przedstawiciel firmy CAD Projekt z Poznania. Na stoisku CAD Projekt architekci i projektanci mogli osobiście przekonać się, jak wygląda wirtualna rzeczywistość w pracy architekta.

O faktach i mitach dotyczących desek warstwowych opowiadał Mariusz Śliwiński, przedstawiciel firmy Bel-Pol. W trakcie prezentacji obalał wiele nieprawdziwych informacji, które wielu inwestorów uważa za wady podłóg warstwowych.

Po raz kolejny Studio Dobrych Rozwiązań było okazją do rozstrzygnięcia konkursu Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty. Tym razem swoje najciekawsze realizacje zgłaszali projektanci z województwa śląskiego. Jury, w skład którego weszła redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj i Świat Łazienek i Kuchni, a także portalu Archiconnect.pl nagrodziła projekty: Aleksandry Pałczak-Czajkowskiej (1. miejsce), Joanny Wójcikiewicz (2. miejsce) oraz Barbary Uherek-Bradeckiej (3. miejsce).

Gośćmi specjalnymi Studia Dobrych Rozwiązań w Bielsko-Białej byli Barbara Uherek-Bradecka i Tomasz Bradecki (Studio BB Architekci), architekci z dużym praktycznym doświadczeniem i wiedzą teoretyczną. Na przykładzie jednego kompleksowo realizowanego projektu przedstawili problemy, z jakimi mogą zetknąć się projektanci domu i wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ