Apartament pokazowy. Realizacja: Tarnowski Division/Profbud

Apartament pokazowy. Realizacja: Tarnowski Division/Profbud

  • Autor: bm
  • 27 lis 2018 09:24 (aktualizacja: 29 lis 2018 11:11)

Zobacz, jak umeblowano apartament pokazowy na warszawskim osiedlu!

To miejsce wyjątkowe, którego nie da się ująć w żadne ramy. Ciemne, stonowane kolory, szlachetne materiały wykończeniowe, meble na indywidualne zamówienie i swobodne nawiązania do estetyki art deco. Tak wygląda apartament pokazowy na warszawskim osiedlu Awangarda.

Osiedle Awangarda to miejsce, które niewątpliwie wyróżnia się na mapie Warszawy. Nowoczesne, prestiżowe, zlokalizowane nieopodal Fortu Bema, powstało z myślą o ludziach ceniących wysoką jakość życia. Jego charakter najlepiej oddaje apartament pokazowy, którego inicjatorem jest Paweł Malinowski - prezes zarządu Profbud. Ciemne, stonowane kolory, szlachetne materiały wykończeniowe, meble na indywidualne zamówienie i swobodne nawiązania do estetyki art deco, tworzą tu niezwykłą mieszankę, pełną wyrafinowanej elegancji. Jest to miejsce odważne, ale niepozbawione ciepła, gdzie pierwiastek męski i żeński harmonijnie się przenikają.

„Jednym z założeń tego projektu była idea stworzenia wyjątkowego miejsca do życia w Warszawie. Celowo używam tu sformułowania miejsce, ponieważ to nie tylko cztery ściany. To przestrzeń, uczucia - radość, zadowolenie, smutek… Po prostu życie. I tego poszukiwaliśmy w tym projekcie. Pokazujemy nim nasze możliwości, naszą filozofię - dbałość o jakość i szczegóły. (...)”- opowiada o projekcie jego pomysłodawca - Paweł Malinowski, prezes zarządu Profbud.

Projekt wnętrz stworzył duet architektów – Agnieszka Kuratczyk oraz Szymon Tarnowski z pracowni Tarnowski Division. „Zależało nam, żeby były to wnętrza, które oprą się modzie. Takie, które na długo zapadną w pamięć. Miała to być przestrzeń piękna i funkcjonalna. Staraliśmy się zestawić ze sobą różne szlachetne materiały, które razem będą tworzyć jedną, spójną, efektowną, nasyconą całość” - opowiada Szymon Tarnowski.

W dobie sieciówek i produkcji masowej, unikatowe detale i meble projektowane z myślą o danym miejscu są wyjątkowo cenione. Dlatego – do wyposażenia apartamentu zaproszono wielu specjalistów, którzy zadbali o to, by w przestrzeni znalazły się produkty najwyższej jakości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ