Projekt Matteo Nunziati. Fot. Mat. Forestile

Projekt Matteo Nunziati. Fot. Mat. Forestile

  • Autor: bm
  • 26 cze 2019 13:34 (aktualizacja: 26 cze 2019 13:47)

Zobacz, jak urządzono nowoczesny apartament w sercu Mediolanu!

Efektowna kuchnia z wyspą, stół z litego orzecha amerykańskiego, wygodne szafy wnękowe – to elementy wyposażenia wnętrza mediolańskiego apartamentu, zaprojektowanego przez pracownię projektową Matteo Nunziati – jednego z najbardziej uznanych włoskich architektów.

Apartament usytuowany jest w północno-zachodniej części Mediolanu. W strefie mieszkalnej wyeliminowano wszelkie podziały. W ten sposób powstała designerska, spójna przestrzeń. Wnętrza są harmonijne i ascetyczne, dzięki czemu wchodzą w dialog z przepięknym ogrodem przepuszczającym do mieszkania światło słoneczne. Oświetlenie wykonane w technologii LED włączono w obwód sufitu. Wszystkie szczegóły techniczne, takie jak klimatyzacja, czy panel elektryczny zostały całkowicie ukryte. Natura wysuwa się tu na pierwszy plan, stanowiąc dopełnienie całego projektu. Podłoga z dębu bielonego Michelangelo Montblanc z kolekcji Classica włoskiej marki Listone Giordano (dystrybutor w Polsce - Forestile), wprowadza do apartamentu naturalne piękno. Oryginalna jasna tonacja drewna z delikatnym usłojeniem i rysunkiem wspaniale komponuje się z nowoczesnym wnętrzem.

W kuchni dominuje lakierowane drewno w kolorze kremowym. Wyspa jest świetną bazą do prezentacji ozdobnych dodatków i wazonów. Sofa Kate marki i 4 Mariani, niskie stoliki Trevi od Molteni & C oraz stół jadalny Ovidio z litego orzecha amerykańskiego firmy – Pacini & Cappellini idealnie ze sobą współgrają. Warto wspomnieć, że wszystkie elementy zostały zaprojektowane przez Matteo Nunziati, dzięki czemu całość wnętrza tworzy wyjątkowo spójny charakter. Do sypialni prowadzi długi korytarz, który okalają duże, wygodne szafy wnękowe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ