Hotel Mercure, Budapeszt. Fot. Mat. pracowni Tremend

Hotel Mercure, Budapeszt. Fot. Mat. pracowni Tremend

  • Autor: bm
  • 14 sie 2019 13:04

Zobacz, jak zaaranżowano i umeblowano hotel Mercure w Budapeszcie!

Hotel Mercure Budapest Buda niedawno przeszedł metamorfozę. Jego renowację przeprowadzili architekci z biura projektowego Tremend, którym udało się stworzyć tutaj niepowtarzalny klimat.

Metamorfozie zostały poddane części wspólne oraz pokoje. Architekci zdecydowali się wykorzystać elementy wyposażenia, które zastali w hotelu, co pozwoliło zachować klimat miejsca i nadało mu niepowtarzalny charakter. Pozostawiono stare balustrady i kratownice, a także fotele - które odnowiono. Duch vintage przenika się tu z nowoczesnymi dodatkami i energetycznymi kolorami, tworząc intrygującą, eklektyczną mieszankę. Podczas projektowania lubimy bawić się przestrzenią, tworzyć zaskakujące zestawienia, oddające ducha danego miejsca - podobnie było i tym razem. Naszą inspiracją były między innymi stacje metra i mosty na Dunaju. Połączyliśmy nowoczesne elementy z wyposażeniem vintage, które odnowiliśmy. W efekcie powstała kolorowa, radosna przestrzeń o nieformalnym charakterze - wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz- Boule, prezes zarządu Tremend.

Storytelling to specjalność pracowni Tremend. Każda z ich realizacji nawiązuje do historii i kultury miejsca, w którym się znajduje. Nie inaczej było w przypadku hotelu Mercure Budapest Buda - począwszy od sufitu, na którym znalazła się stylizowana mapa miasta, aż po nieszablonowe dodatki - takie jak pokryta graffiti karoseria oldschoolowego samochodu w hallu. W hotelu znajdziemy też nawiązania do mostów na Dunaju, stacji metra, a także wiele murali i grafik przedstawiających najważniejsze budynki w stolicy. Dzięki temu zaraz po przekroczeniu progu hotelu, można poczuć energię miasta i odkryć jego tajemnice.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ